З 1 жовтня до 1 травня 2019 року згідно з Правилами дорожнього руху за межами населених пунктів у світловий час доби водії зобов’язані вмикати ближнє світло. Габарити та противотуманні фари не є альтернативою. Їх використання в якості денного світла є порушенням. Правило ближнього світла, чи дотримуються його водії – далі.
Правило ближнього світла. Чи дотримуються його водії?
Патрульні разом із журналістами вирішили перевірити, чи дотримуються водії Правил дорожнього руху. Тим самим вирушили на чергування Чернігівською трасою. Вже скоро правоохоронці помітили першого порушника.
Патрульні, зупинивши водія, пояснюють причини. А також можливі варіанти порушення. У свою чергу власник авто запевнив, що просто забув включити фари. З боку правоохоронців перше попередження, водія відпустили.
За декілька хвилин зупинили ще одну автівку. На питання до водія, чи знав він про це правило, відповідь проста – знав. Але ж не дотримався… Каже, що ще не встиг перелаштуватись, не виробилась звичка.
Протягом 30 хвилин патрулювання поліцейські зупинили 5 автомобілів. Всі вони їхали з вимкненими фарами. Проте штрафів нікому не виписуали, лише попереджали.
Правило ближнього світла. Чи виписують штрафи?
За словами самих поліцейських, до відповідальності не притягали. Натомість проводили профілактичну бесіду та нагадували водіям про цей пункт правила. А саме – користуватись ближнім світлом фар або ж денними ходовими вогнями.
Загалом, протягом наступних семи місяців за вимкнуті за межами міста фари та денні ходові вогні виписуватимуть штрафи. Передбачене покарання – від 425 гривень.
За відкритою інформацією патрульної поліції від початку року і до 31 липня на автошляхах України за межами міста сталося майже 2,5 тисячі аварій.
Найбільше травмованих на міжнародних Київської та Львівської областей. На думку поліції, ввімкнене світло фар зможе уникнути ДТП.
Нагадаємо, що 27 вересня повинні були набрати чинності нові правила паркування. Водіїв же поки не карають, бо в Міністерстві не підготували відповідних документів, які б дали патрульним певні права. Зокрема, це евакуювання автомобілей і виписування штрафів. Про нові правила в Законі “Про реформу сфери паркування“.
Передбачені подвійні штрафи. Їх мають виписувати тим водіям, які паркуються в заборонених місцях. А ще більші тим, хто створює затори та небезпеку для пішоходів. Якщо ж водія немає на місці, то на лобовому склі машини лишатимуть квитанцію. А припарковане авто на проїжджій частині забиратиме евакуатор на штрафмайданчик.
Інформацію про консультування Ви можете отримати на сайті.