Національна поліція України виділяє головний принцип при затриманні особи – не чинити опір, не ображати поліцейських. Але ці правила не завжди діють, якщо затриманий, наприклад, нервує. Коли ж він вважає затримання безпідставним, варто насамперед заспокоїтись. Як це допоможе, як не втратити свою свободу. А також які загалом права затриманого – далі в статті.

Права затриманого. Ні – паніці

При затриманні краще не опиратись. При цьому спокійно себе вести, показувати, що готові співпрацювати. Це важливо для збереження своїх нервів і здоров’я. Далі – постаратись проінформувати кого-небудь щодо свого затримання. Цим самим збільшаться шанси, що Вас знайдуть.

До того ж, з’ясувати ПІБ правоохоронців, їхні звання, підрозділ. За законом поліцейський повинен на вимогу представитись і показати посвідчення.

Затриманий має право на адвоката. Так само, як і до його появи нічого не підписувати. Щодо останнього, на вимогу негайного підписання реагуйте, не поспішаючи. Для початку слід уважно вивчити документ. Серед документів можуть бути: протокол затримання, про адміністративне правопорушення, пам’ятка щодо прав. А також протокол огляду, вилучення, допиту, пояснення.

Незаповнені графи в жодному разі не залишайте. Бо їх можуть прописати самостійно. До того ж, у затриманого є право на письмові зауваження.

Права затриманого. Інфографіка

Учасниками та експертами курсу “Стандарти прав людини в практиці адвокатів та суддів” була розроблена корисна інфографіка-пам’ятка для затриманих осіб. Найперше правило пам’ятки – нічого не підписувати та не пояснювати поки не дочитаєте до кінця. Бо від цього може залежати свобода.

zatrymany 1
Використане зображення з сайту helsinki.org.ua
zatrymany 2
Використане зображення з сайту helsinki.org.ua

Затриманий повинен врахувати, чи надали йому можливість повідомити рідних і близьких

zatrymany 3
Використане зображення з сайту helsinki.org.ua

Запобіжний захід має бути обґрунтований

zatrymany 4
Використане зображення з сайту helsinki.org.ua

Право на періодичну судову перевірку підстав позбавлення волі

zatrymany 5
Використане зображення з сайту helsinki.org.ua

Як висновок, у затриманого є право не свідчити проти себе чи своїх рідних; відмовитись давати показання та відповіді на запитання; мати адвоката; вимагати судові перевірки щодо затримання; затримання тощо. Затриманому мають роз’яснити права та скласти протокол. Обшукати та вилучити речі, документи можуть після затримання. А зробити це має особа однієї статті з затриманим.

Якщо Вам необхідний Юридичний супровід, інформацію щодо консультування можете знайти на сторінці.

Права затриманого: головні правила самозахисту

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.