У Патрульній поліції заявили, що інформація, яка розгулює Інтернетом щодо незаконності використання алкотестерів “Драгер” не відповідає дійсності.

11 лютого у мережі з’явилося повідомлення про можливу “незаконність” використання газоаналізаторів Drager Alcotest 6810, які призначені для визначення стану алкогольного сп’яніння водіїв. Відповідну інформацію опублікував у Facebook колишній співробітник Департаменту ДАІ Геннадій Гребньов. За його словами, термін дії сертифікатів на “алкотестери” закінчився 10 лютого 2015 року. А повторну сертифікацію пристрою не проходили, в реєстрі медичної техніки вони відсутні. Звідси виходить, що використовувати їх для оцінки стану водіїв не можна.

Права водіїв. Чи законні поліцейські алкотестери “Драгер”?

Перший офіційний коментар з’явився лише через 4 дні. ТВО начальника Департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький також розмістив його в соціальній мережі. Вдався до формату “спростування міфів”. А підставою послужила відповідь на запит вже в Український медцентр сертифікації МОЗ. За словами Білошицького, термін дії сертифіката газоаналізатора «Драгер 6810» дійсно закінчився ще в лютому 2015-го. Проте це ніяк не впливає на можливість або навпаки застосування пристрою. До того ж, зазначив, що відповідно до Технічного регламенту, оцінку відповідності проходить медична техніка, яка вводиться в обіг/експлуатацію. Газоаналізатор «Драгер» відповідає затвердженому типу. Він був зареєстрований в Держреєстрі засобів вимірювальної техніки і отримав «сертифікат відповідності засобів вимірювальної техніки затвердженого типу» (термін дії свідоцтва – 10.02.2010 10.02.2015). Виходячи з цього, газоаналізатор «Драгер 6810» дозволили ввозити на митну територію України, а також вводити їх в експлуатацію.
Ответ МОЗ на адвокатский запрос
Вищеописане означає, що закінчення терміну дії цих документів не впливає на техніку, яка вже використовується. Тому, дотримуючись вимог щодо перевірки на справність пристроїв, використовувати їх можна.
http://autonews.autoua.net/media/cache/6d/85/6d85954fae91467cdc8e612b376bc7fa.jpg

Інформацію про консультування Ви можете отримати на сайті Ваш юрист.

Права водіїв: поліцейські алкотестери “Драгер” є законними – поліція