Кожному українцю доступне авто! Так, і не тільки його. Проте мова йде саме за прискіпливу увагу до власників авто на іноземній реєстрації. Штраф у мільйон, активізація покарань водіїв – далі.
Права водіїв. Іноземне авто – штраф у млн
Усім відомо, що авто з іноземною реєстрацією завозять на територію України нерезиденти та в режимі “Тимчасового ввезення строком до 1-го року”. При цьому спираються на норми Стамбульської Конвенції щодо тимчасового ввезення. Вона ж, на перший погляд, дозволяє іншим користуватися нерозмитненим авто на підставі довіреності та укладеного трудового договору з іноземним автовласником.
На сьогоднішній день посадовці митниць активно почали виносити постанови щодо накладення штрафів на водіїв.
Одеська митниця
30 листопада 2016 року в.о. заступник начальника Одеської митниці ДФС виніс Постанову щодо визнання вини одного водія. За порушеними митними правилами на водія наклали адміністративне стягнення – штраф 300% несплаченої суми митних платежів, тобто 1 668 423,75 гривень.
А 19 жовтня 2016-го заступник начальника Одеської митниці ДФС виніс Постанову про порушені правила. Відповідно, водій отримав штраф – 300% несплаченої суми митних платежів, що складає 1 458 735,69 гривень.
Далі – 25 січня 2017 р. На водія авто, що ввіз його в Україну в режимі «Тимчасового ввезення строком до 1-го року», наклали адміністративне стягнення – штраф 300%, що становить 500 591,4 0 гривень.
Як це відбувається?
Поліцейські зупиняють автомобіль, кажуть, що той порушив правила дорожнього руху. Після цього передають інформацію на митницю. Перевіряючи авто, митники встановлюють 2 види порушень. Це – перебування тимчасово ввезеного авто на території України строком більше року, або ж використання авто, де норми не відповідають Стамбульській Конвенції й Митному українському кодексу.
Сама ж перевірка та розгляд справи про адміністративне правопорушення, як правило, відбувається без участі водія, його не повідомляють. У такому разі довести що-небудь або надати підтверджуючі на законність документи не може.
Надія, що скасують постанову з величезним штрафом є. Для цього слід подати адміністративний позов до суду.
Що стосується комерційного використання тимчасово ввезеного авто, то потрібно мати відповідний документ. Окрім того, при платному перевезенні осіб: білетно-облікову документацію; при платному чи безоплатному промисловому/комерційному транспортуванні товарів: товарно-транспортні документи, зокрема міжнародну автонакладну (CMR).
Разом з тим:
- документи, що підтверджують діяльність на користь юрособи — власника (користувача) транспорту;
- належний дозвіл користувача права на тимчасове ввезення транспортного засобу;
- документи на транспорт, які підтверджують його реєстрацію в іншій державі на ім’я зареєстрованої особи чи постійно проживаючої за межами України;
- документи на транспорт, що підтверджують мету його тимчасового ввезення.
Як показує судова практика, на сьогодні суди не мають єдиної думки, яка стосується правомірності керування третіми особами в Україні тимчасово ввезеними авто й на підставі укладених трудових договорів.
Найнадійніший метод убезпечення водія тимчасово ввезеного авто від накладення величезних штрафів – належно оформлені документи. Коли ж все-таки винесли постанову, то гаяти час не варто. Краще відразу звернутись до юристів, оскільки тут допомога точно не завадить.
Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сайті.