Насамперед, варто зауважити, що Президент України Петро Порошенко підписав законопроект № 2249 – VIII “Про внесення змін до деяких актів”, який прийняли у Верховній Раді 19 грудня 2017 року.
Президент “викорінив” із законодавства термін “інвалід”. Мета Закону – продовжити роботу, яку розпочав Уряд, виконуючи Указ ПУ від 3.12.2015 р. № 678 “Про активізацію роботи щодо забезпечення прав людей із інвалідністю” тобто виключення із українського законодавства вжитку терміну “інвалід”.
Замінити ж його на “особу з інвалідністю”. Чому прийняли відповідне рішення та про залучення осіб у колісних кріслах до учасників дорожнього руху – далі.
Права осіб з інвалідністю: терміну “інвалід” більше немає
Відповідний документ вносить зміни до 37 ЗУ. У положеннях тепер – “особа з інвалідністю”, “дитина з інвалідністю” та “особа з інвалідністю внаслідок війни”.
Виходячи з цього, Законом приводяться норми діючого законодавства у відповідність до положень Конвенції ООН про права осіб із інвалідністю. Разом з тим, запровадження у життя терміну “особа з інвалідністю” дозволить акцентувати саме людину, а не її інвалідність.
Особи з інвалідністю на візках – учасники дорожнього руху
Урядовий законопроект щодо внесення змін до ЗУ “Про дорожній рух” (організація дорожнього руху для тих, хто рухається у кріслі колісному) зареєстрували у ВР 15 січня 2018-го.
Автори проекту пропонують внести такі зміни до українського Закону “Про дорожній рух”. Він дозволить захистити права людей із інвалідністю у відповідних кріслах. А також інших маломобільних груп населення на безпечний рух.
Позбавлене право на безпечний рух
Маючи на меті реалізувати Указ українського Президента (13 грудня 2016-ий № 553 “Про заходи, спрямовані на забезпечення додержання прав осіб з інвалідністю”), Міністерству внутрішніх справ доручили врегулювати питання щодо віднесення до пішоходів осіб, які перетинають проїзну частину автомобільної дороги. А також вулиці на інвалідних колясках з двигуном.
На сьогоднішній день особи з обмеженими можливостями на кріслах колісних з двигуном, не прирівнюють до повноцінних учасників дорожнього руху. Тому їх фактично позбавили права безпечно рухатись.
Згідно Європейської угоди (Женева, 1971 рік ), яка доповнює Конвенцію про дорожній рух (відкрита для підписання у Відні 8.11 1968 р.), до пішоходів прирівнюють осіб, які переміщуються за допомогою інвалідних колясок, які самостійно ж ними і приводяться в рух або рухаються із швидкістю пішохода. Одночасно у таких осіб із інвалідністю є право за будь-яких випадків рухатись вздовж проїзної частини дороги.
Інформацію про консультування Ви можете отримати на сайті.