Працюючі жінки з дітьми на сьогодні не рідкість. А відпустка — це час, коли будь-який працівник має змогу відпочити від роботи. У 2018 році тривалість щорічної відпустки становить 28 днів. А як щодо жінок із малими дітьми? Про «відпускні» пільги та гарантії – далі в статті.

Працюючі жінки з дітьми. Тривалість відпусток

Відпустку, пов’язану з вагітністю та пологами надають, коли є медичний висновок. Триває така відпустка 70 календарних днів до пологів. 56 – якщо народились 2 і більше дітей. А в разі ускладнень після пологів – 70 календарних днів. Відпустку обчислюють сумарно. В загальному це 126 календарних днів. Коли більше малюків і ускладнення – 140 днів.

За бажанням жінки їй надають відпустку для догляду за дитиною та до досягнення 3 років. При цьому роботодавець може за власні гроші надати жінці частково оплачувану відпустку. Також відпустку без збереження зарплати, якщо догляд більш тривалий.

Коли дитина до 3 років знаходиться на держутриманні, відпустку для догляду не надають. Окрім випадків із прийомними дітьми в прийомних родинах, дітьми-вихованцями в дитбудинках сімейного типу.

Якщо є необхідність в домашньому догляді, то для жінки надають відпустку. При цьому без збереження зарплати. А тривалість, що вказана в медвисновку не може перевалювати вікову межу дитини – 6 років.

У разі, коли в дитини цукровий діабет I типу, то відпустку нададуть, але до досягнення дитиною 16-річного віку. А якщо дитина з інвалідністю підгрупи А – до досягнення 18 років.

Коли ж жінка має бажання працювати, а знаходиться у відпустці по догляду дитини, то може це зробити при умовах неповного робочого часу чи віддалено.

При наданні жінці відповідної відпустки та за заявою, в роботодавця є зобов’язання приєднати щорічну основну й додаткову відпустки. До того ж, це не залежить, скільки пропрацювала жінка на підприємстві.

Відпустка. Всиновлення дитини

При всиновленні новонародженої дитини з пологового будинку, жінці мають надати відпустку відразу. Тривалість її – 56 календарних днів. Коли жінка всиновлює 2 і більше дітей – 70 календарних днів.

Коли жінка всиновила дітей-сиріт старших за 3 роки чи тих, кого позбавили батьківського піклування, має право на одноразову оплачувану відпустку. Тривалість –  56 календарних днів. 70 – якщо двоє чи більше двох дітей.

Проте є правила. Відпустку дадуть, якщо вчасно написана заява. Тобто не пізніше 3 місяців з того моменту, коли рішення про всиновлення набрало чинності.

Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сайті.

Працюючі жінки з дітьми: які “відпускні” встановлені законом?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.