В житті кожного може трапитись будь-що. Навіть впасти дерево на машину. Чи то природа, недобросовісний чиновник, комунальник або ж карма – все одно лишається право на відшкодування шкоди у разі завданих збитків. Випадки розтрощеної автівки деревом непоодинокі. Пошкодження авто деревом, куди звертатись – далі.

Пошкодження авто деревом. Відшкодування шкоди

Впасти дерево може як на прибудинкових територіях, у скверах, так і за містом на дорозі.

Страхова компанія

Коли це сталося під час руху, то слід одразу подзвонити до страхової компанії. Повідомити про те, що автівку пошкоджено та отримати консультацію. Після має приїхати експерт-страховик. Він оцінить спричинені збитки. Впродовж деякого часу (зазвичай 3 дні) потрібно подати заяву. Форма встановлена компанією страховиків. Далі надати авто для огляду. Страхові відшкодування й тому подібне вказують у страховому договорі.

Виклик поліції

Рекомендують на місце викликати поліцейських, аби ті оформили дорожньо-транспортну пригоду, склали протокол. Наявність документів допоможе в отриманні відшкодування від страховиків.

У будь-яких випадках потрібно зафіксувати подію. Коли машина була пошкоджена в русі, відшкодування отримати легше. Бо розраховувати можна на страховий договір. В інакшому випадку, потрібно зібрати багато інформації.

Пошкодження авто деревом. Хто винен?

Для того, щоб встановити особу-винуватця, необхідно з’ясувати, чи відноситься дерево, яке впало, до об’єкта благоустрою. Коли так – до якого саме та хто відповідальний?

Насамперед, треба визначити, на балансі якого підприємства перебувають дерева. Це для того, аби в подальшому встановити відповідальну особу, яка й компенсовуватиме збитки. Далі написати звернення чи подати запит до органу місцевого самоврядування. При цьому обов’язково зазначити, де розташоване дерево. Для пришвидшення збору інформації слід вказати географічні дані, додати фото.

На відшкодування шкоди можна не розраховувати, якщо авто було пошкоджене в місці, яке не пристосоване для паркування. Наприклад, тротуар, ліс, лісопаркова смуга тощо. Коли, звісно, КАСКО не передбачає додаткових випадків. Та й то необхідно зібрати велику кількість доказів.

Пошкодження авто деревом. Як вирішити спір?

Спробувати можна за допомогою переговорів. Автовласник надає зібрані документи відповідальній за шкоду особі. Це необхідно робити через пошту. Бо в разі чого слугуватиме як доказ. З боку іншої сторони – повне відшкодування збитків. Хоча практично доводиться втручатись суду.

Таким чином, якщо згоди не дійшли, потерпілий може подати заяву до суду за місцем інциденту. Разом з тим, зібрані документи (оригінали).

Коли рішення на користь автовласника вступило у сило, водієві надають виконавчий лист. Далі держвиконавець направляє вимогу до банку, де знаходяться вклади боржника. Таким чином, у примусовому порядку банк переводить кошти стягувачу.

 

Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Стягнення боргу (позики).

Пошкодження авто деревом: як відшкодувати шкоду?