Поліс автоцивілки: як перевірити, чи справжній?

Так як поліс автоцивілки має бути в кожного водія транспортного засобу, то при його придбанні варто перевірити, чи він справжній. Адже в наш час може бути що завгодно, тому підсунути підробку можливо. Як перевірити – далі.

Поліс автоцивілки. Перевірка на справжність

Існує Централізована база даних МТСБУ (моторне (транспортне) страхове бюро України). Воно надає кожному водієві можливість перевірити, чи дійсний поліс ОСЦПВ. Для цього слід ввести номер машини або ж номер страховки у відповідну графу. Це можна зробити на сайті https://policy-web.mtsbu.ua/.

Дізнатись про дійсність полісу автоцивілки на конкретну дату можна так:

  • зайти на сайт https://policy-web.mtsbu.ua/ та вибрати перевірку полісу ОСЦПВ. Є два способи: за номером автоцивілки чи   за номером автомобіля. Далі вписати дані, перейшовши до дати;
  • натиснути на “Пошук”. Якщо система видасть відповідь, що інформація відсутня в центральній базі даних, то потрібно спробувати повторно, перевіривши ще раз введені дані. У базі МТСБУ швидше з’являються договори в електронному вигляді;
  • під одним держномером транспортного засобу можуть бути зареєстровані різні типи транспорту (наприклад, вантажівка та автобус). Звідси виходить, що можливо сервіс видасть декілька варіантів одразу. Невірні дані можуть випливати й через помилки, коли вносились дані в е-базу.

Отож для початку слід обрати спосіб перевірки на справжність полісу автоцивілки.

Поліс автоцивілки. За його номером

При цьому методі видасть два поля.

Спершу потрібно ввести серію та номер автоцивілки. Паперові страхові договори містять на початку дві букви, далі 7 цифр. Електронні договори – букв немає, тільки 9 цифр. При введені номеру не потрібно ставити пробіли чи інші розділювачі.

У другому полі вказується дата перевірки ОСЦПВ.

Поліс автоцивілки. За номером ТЗ

Так само на екрані є 2 поля:

  1. заповнення державного номера, присвоєного транспортному засобу (не повинно бути тире та розділювачів). Мова може бути будь-яка;
  2. дата.

Поліс автоцивілки. Результати перевірки

Після того, як натиснули на кнопку “Знайти” у відповідь з’являться такі дані:

  • статус на обрану дату (чи страховка є дійсною);
  • інформацію стосовно автомобіля, що застрахований за введеним номером ОСЦПВ або номер договору, який відповідає даним машини, що перевіряється.

Купуючи саме електронний поліс, реєстрацію в базі МТСБУ можна пройти миттєво. Документ же стає дійним за добу.

Якщо Вам потрібна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Ваш юрист.
Поліс автоцивілки: як перевірити, чи справжній?