Покарання водіїв: чому не діють нові правила паркування?

Покарання водіїв за неправильне паркування – нові правила, які мали б набрати чинності з 27 вересня, застосовувати не почали. Закон передбачав і збільшення штрафів, і роботу евакуаторів. Однак на сьогодні все, як і раніше. Чому не діють нові правила – далі.

Покарання водіїв. Штрафи, евакуація – нові правила, що не діють

Нові правила не діють, бо в Міністерстві не підготували відповідних документів, які б дали патрульним певні права. Зокрема, евакуювати автомобіль і штрафувати водіїв так, як це прописано в Законі “Про реформу сфери паркування“.

За словами співавтора законопроекту, загалом має бути близько 10 постанов. Є відповідне Міністерство, яке має виконувати свою роботу. У свою чергу Прем’єр-міністр також повинен долучатися до процесу. Поки це не зроблено у відповідний час.

Патрульні поліцейські кажуть, що з нововведеннями ознайомлені лише теоретично.

Для того, щоб зупинити водія, який порушив правила дорожнього руху, необхідно, щоб водій був на місці. Законопроект таку норму полегшує. Проте поки все лишається в теорії, як буде на практиці – можна тільки здогадуватись.

Що кажуть водії?

Столичний водій з 30-річним стажем каже, залишати авто в неналежних місцях боїться, проте іншого виходу не бачить.

Доводиться порушувати, бо немає, де паркуватись.

Таку ж думку розділяє не один водій.

Покарання водіїв. Що передбачає Закон?

За новим Законом – подвійні штрафи. Їх мають виписувати водіям, які паркуються в заборонених місцях. А ще більші тим, хто створює затори та небезпеку для пішоходів.

Якщо водія немає на місці, то квитанцію залишатимуть на лобовому склі. Коли ж авто припарковане на проїжджій частині – викликатимуть евакуатор, яким заберуть авто на штрафмайданчик. Тоді власнику доведеться оплатити ще й транспортування.

За новими правилами мають бути наступні розміри штрафів:

  • зупинка чи стоянка в неналежному місці + евакуатор – 2 тисячі гривень;
  • зупинка чи стоянка в неналежному місці – 255 гривень;
  • неправильно припарковане авто перешкоджає руху машин або пішоходів – 510 гривень.

Нагадаємо про зміну системи штрафів за порушення ПДР.

А в зв’язку з тим, що скорочується світловий день і погодні умови стають гіршими, з сьогоднішнього дня, 1 жовтня, за містом водії повинні вмикати денні ходові вогні чи ближнє світло фар. Така вимога згідно з Правилами дорожнього руху (пункт 9.8). За ігнорування штраф – 425 гривень.

Інформацію про консультування Ви можете отримати на сайті.

Покарання водіїв: чому не діють нові правила паркування?