Відповідно до Конституції України, подвійне громадянство в нашій країні мати заборонено. Тобто, якщо людина отримує іноземне громадянство, то від українського слід відмовитись. Але цікаво, що відповідальності за так зване порушення (подвійне громадянство) немає. Бо, за словами експертів, виявити його непросто. Коли говорити за неофіційні дані, то вже близько півмлн осіб мають паспорти інших країн. А як сказав попередній Міністр МВС, подвійне громадянство в Україні просто не визнають. У цьому питанні є свої плюси та мінуси. Які ж вони та де можна отримати другий паспорт – далі.

Подвійне громадянство в Україні. Можливості його отримання

Насамперед почнемо з плюсів і мінусів подвійного громадянства. Отже, плюси.

Наявність другого паспорта – це можливість отримати привабливу ​​роботу з хорошим заробітком. Те саме стосується й якісної освіти в зарубіжних вишах.

Мінуси. Друге громадянство підриває безпеку України (анексія, роздавання паспортів під приводом нібито визволення).

Країни, що пропонують отримати громадянство, можна розділити на 2 категорії:

  1. громадянство дають автоматично за інвестиції. Паспорт оформлюють впродовж декількох місяців і без участі громадянина;
  2. суворіші умови, де інвестувавши у певну державу гроші особа, що хоче громадянство, отримає тільки посвідку на постійне проживання. Далі очікування від 3 до 36 місяців, аби отримати постійне місце проживання.

Подвійне громадянство в Україні. 1 категорія: інвестиції=громадянство

Домініка

Достатньо 100 тисяч доларів (мінімальний розмір). Інвестор отримає паспорт вже за 3-6 місяців і зможе ним користуватися. Тим більше, що діє безвіз. У такому режимі можна відвідати 50 держав. Зокрема, це Швейцарія, Ірландія, Великобританія, Ліхтенштейн. Віза потрібна лише  для подорожей у країни-учасниці Шенгену.

Сент-Кіттс і Невіс

Мешкати в країні не обов’язково. Достатньо вкласти гроші до Цукрового фонду. Це як мінімум 250 тисяч доларів. Або ж придбати нерухомість на суму не менше 400 тисяч доларів. Паспорт видадуть максимум через півроку. А гарантований безвізов до 94 країн, включаючи держави Шенгенської зони.

Антігуа і Барбуда

Аби отримати громадянство, необхідно купити нерухомість не менш як за 400 тисяч доларів. Або ж інвестувати на користь Нацфонду розвитку, Благодійного фонду (мінімум 250 тисяч доларів). Чи взагалі покласти у розвиток бізнесу мінімум 400 тисяч доларів. Однак на таких територіях потрібно прожити не менше 75 днів за 5 років або 15 днів за рік. Громадянство дадуть протягом 3-6 місяців. Безвіз – 129 країн, в тому числі Шенген.

Мальта

Громадянство у відповідь на інвестиції почали видавати лише з весни 2014-го. Вкласти потрібно не менше 650 тисяч євро. Гроші ж підуть на Фонд нацрозвитку. При цьому слід купити нерухоме майно. Тобто ще – 350 тисяч євро та пакет цінних паперів на суму 150 тисяч євро. 14 місяців – максимум, за яким нададуть громадянство. Безвіз для 163 країн, зокрема США.

Кіпр

Там потрібно стати власником нерухомості на суму 2,5 мільйонів євро. Продати не можна, поки паспорт залишається у власності. Чекати на громадянство можна від 2 до 5 місяців. Безвіз із 151 країною.

2 категорія. Інвестиції-посвідка на постійне проживання (ППП), постійне місце проживання (ПМП)

Болгарія

Інвестувавши гроші дадуть ПМП.  А вже через рік саме громадянство. Для цього потрібно не менш як 512 тисяч євро державні облігації. Стільки ж у пріоритетні проекти інвестування. До того ж, підтримувати необхідно підтримувати інвестування протягом 2 років. Є передбачені країною пільги безвізу – 81 країна, в тому числі з Шенгенської зони.

Коста-Ріка

Мінімумом є 200 тисяч євро. Їх потрібно вкласти в нерухомість і так само в будь-який бізнес. Подавати на ПМП дозволяють лише через 3 роки, як прожили в країні.  Щодо громадянства – через 5 законних років. Безвізовий режим з 120 країнами, в тому числі всі держави ЄС.

США

Щоб взяти участь у програмі інвестування по візі ЕВ- 5, слід створити власний бізнес. Або ж підтримати вже існуючий. Сума не може бути меншою за 1 мільйон доларів чи 500 тисяч доларів для програми цільового розвитку регіонів. Для бізнесу також є вимоги. Робочих місць має бути мінімум 10. Розрахований на громадян цієї країни. При отриманні візи з’являється можливість стати власником грін-карти на 2 роки. Якщо все добре, то видадуть для інвестора постійноу грін-карту. Сподіватись на отримання громадянства можна лише через 5 років. Безвіз – 172 країни.

Подвійне громадянство в Україні. Великобританія

Інвестувати треба як мінімум 1 мільйон фунтів. Візу видадуть на 3 роки й 4 місяці. Що стосується ПМП, то отримання залежатиме від інвестованої суми. Таким чином, понад 10 млн фунтів – ПМП видадуть через 2 роки, 5-10 млн фунтів – через 3. 5 років проживання – можливість отримати підданство. Безвіз – 174 країни, зокрема це США, Японія та Європа.

Португалія

1 мільйон євро, створення не менш як 10 робочих місць, купівля нерухомого майна на суму півмлн і “золотий” ППП в руках. Річну програму можна продовжити 2 рази на 2 роки. Як результат – 5 років і подання документів на громадянство. Знаходитись в країні достатньо до 7 днів щороку.

Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Міграційне право.

Подвійне громадянство в Україні: плюси та мінуси другого паспорта