Податковий кодекс: яких змін чекати в 2019-му?

Верховна Рада прийняла ЗУ від 23.11.2018 р. № 2628-VIII щодо внесення змін до Податкового кодексу України, інших законодавчих актів стосовно покращення адміністрування з переглядом ставок окремих податків та зборів. Податковий кодекс і зміни з наступного року – далі.

Податковий кодекс. Що змінили?

Зміни спрямовані на те, щоб забезпечити збалансованість бюджетних надходжень в наступному році. Також що стосується виконання зобов’язань України в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, Європейським співтовариством з атомної енергії та їхніми державами-членами з іншого боку.

Серед змін передбачено:

 1. з 1 липня 2019 року збільшити ставки акцизного податку на тютюн – на 9 %;
 2. для лісогосподарських підприємств покращити умови оподаткування лісових земель. Визначивши тут граничний розмір ставок податку за лісові ділянки. Це до 0,1 % нормативної грошової оцінки земледілянки чи нормативної грошової оцінки ріллі по області;
 3. простимульовати суб’єкти господарювання до того, аби зменшити застосування енергоресурсів. При цьому наблизивши ставку екоподатку за викиди вуглекислого газу (двоокису вуглецю) до ставок країн-членів ЄС;
 4. підвищити ефективність розподілу доходів на користь держави від видобування окремих видів корисних копалин. Разом з тим від використання лісових ресурсів. При цьому збільшивши ставки рентної плати пропорційно до того, як зростають ціни на продукцію;

Податковий кодекс. Вдосконалення контролю за обігом пального, етилового спирту

Це наступним чином:

 • запровадити окремий облік за тим, як переміщується спирт етиловий у Системі е-адміністрування реалізації;
 • ввести ліцензування діяльності з виробництва та обігу пального;
 • удосконалити систему е-адміністрування реалізації пального;
 • впровадити механізм контролю за цільовим використанням пального, що призначене для авіації;
 • простимулювати виробництво харчового оцту, парфумерно-косметичної продукції, продукції техпризначення шляхом:

 

 • встановити нульову ставку акцизного податку на спирт етиловий, що є для виробництва;
 • запровадити механізми контролю за цільовим використанням спирту за нульовою ставкою акцизного податку. Передбачений перелік вимог до таких підприємств.

Податковий кодекс. Оподаткування новорічних подарунків

Об’єкт оподаткування податком на доходи фізосіб (ПДФО) фізособи – резидента – це загальномісячний (річний) оподатковуваний дохід. Відповідно до статті 165 ПКУ, встановлений перелік доходів, які не входять до розрахунку цього оподаткованого доходу. Зокрема, що стостується вартості дарунків (призи переможцям і призерам спортзмагань). Однак у разі, коливартість не є більшою за 25 % однієї мінімальної зарплати. Це в розрахунку на місяць.

Таким чином, загальний місячний (річний) оподаткований дохід платника ПДФО не включає у себе дарунки. Проте за умови, коли їхня вартість становить до 25% однієї мінімальної зарплатні, що станом на 1 січня звітного податкового року.

 

Інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Податкове право.

Податковий кодекс: яких змін чекати в 2019-му?