Податкові перевірки – це перевірки даних ведення бухгалтерського обліку на підставі первинних документів. А в результаті відображення даних операцій в податковому обліку. Це стосується, як юридичних, так і фізосіб, аграрних підприємств. До минулого року поланові перевірки не стосувались підприємств аграрного сектора. Адже останні мали незначні критерії ризику(спецрежим оподаткування ПДВ, де ставка 0%, сплата єдиного податку). Якщо й перевіряли, то позапланово. З 2017-го спеціальний режим ПДВ скасували й замінили дотаціями з держбюджету. Через це перевірки почастішали. Як підготуватись до таких перевірок – далі в статті.

Податкові перевірки. До чого бути готовим?

Насамперед, варто звернути увагу на розподіл сум, що використовуються в господарській і негосподарській діяльності. Податкові інспектори можуть нарахувати податкові зобов’язання, не враховуючи податковий кредит.

Далі – сплата ПДФО, військового збору та єдиного внеску при виплатах зарплатні, винагород співробітникам, фізособам за договорами ЦПХ. А також відображення їх у звітності по 1ДФ та ЄСВ.

На касові документи слід звернути особливу увагу! Адже можуть випливти значні донарахування. До прикладу, контролюючий орган може прирівняти до прихованої реалізації і накласти штраф в 5-ти кратному розмірі, якщо є списання зі складу та відсутня оплата. Тобто відсутній факт оприбуткування виручки.

Як захиститись, якщо результати небажані?

На сьогоднішній день, контролюючі органи в загальному зменшили кількість перевірок, у зв’язку з проведеною реформою ФС, скасуванням райінспекцій та передачею значних функцій обласним апаратів.

Коли приходить запит від фіскалів, слід ретельно вивчити наявні підстави законодавчих правопорушень. Якщо відсутні, то недопустити до перевірки.

При перевірці та перед наданням первинних бухгалтерських документів, звернути увагу на обов’язкові реквізити.

Таким чином, варто час від часу організувати роботу бухгалтерів, аби ті проводили внутрішню ревізію й перевіряли, чи правильно заповнені первинні документи. Як варіант, залучити зовнішнього консультанта, щоб той провів незалежну експертизу, виявив вразливі точки та надав рекомендації для усунення ризиків.

Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Податкова перевірка за участі нашого юриста.

Податкові перевірки: поради, як підготуватись