Нині довідку про доходи можна отримати, навіть, не відвідуючи податкову інспекцію.

На веб-порталі Державної фіскальної служби України (ДФС) працює Електронний кабінет платника. За його допомогою у фізичних осіб є можливість отримати довідку про доходи онлайн. Як це зробити – далі в статті.

Податкове право. Порядок дій задля отримання довідки онлайн

1-ий крок: необхідно увійти в “Електронний кабінет платника (ЕКП)”. Для цього слід натиснути на це посилання або ж скопіювати та вставити у рядок браузера адресу http://cabinet.sfs.gov.ua:

elektronny kabinet

2-ий крок: натиснути “Вхід до особистого кабінету”.

dfss2

3-ий крок: обрати для завантаження особистий електронний ключ (ЕЦП).

dfs3

4-ий крок: ввести пароль для ключа у нижньому полі та натиснути кнопку “Увійти”. Якщо все вдалося, то з’явиться напис “Ключ зчитано”.

5-ий крок:  натиснути вкладку “Заяви, запити для отримання інформації”.

dfs5

6-ий крок: обрати підрозділ “Запит про суми виплачених доходів з Держреєстру фізосіб – платників податків для заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи”.

dfs6

7-ий крок: заповнити форму Запиту, надавши інформацію. Варто звернути увагу, що дані про суми отриманих доходів та суми сплачених податків в електронному вигляді надаються за останні 3 роки (поквартально). Для отримання даних за останній квартал треба зачекати близько 60 днів після завершення кварталу.

dfs7

8-ий крок: підписати запит ЕЦП та надіслати.

9-ий крок: обрати спосіб отримання відповіді – в електронний кабінет, на електронну пошту, пошту чи у відділення ДПІ.

dfs8

Для того, щоб перевірити сформований запит, можна переглянути розділ “Відправлені документи”. А в розділі “Вхідні документи” є можливість перевірити отриману квитанцію. У цей же розділ “вхідних документів” надішлють “Відповідь про суми виплачених доходів та утриманих податків з Держреєстру фізичних осіб – платників податків”. Її ж можна завантажити чи відразу роздрукувати.

Якщо виникли питання з приводу роботи Електронного кабінету платника, то можна отримати консультацію за номером: 0800 501007 або ж онлайн – infozvit@sfs.gov.ua.

Як отримати Електронний цифровий підпис?

ЕЦП можна замовити в Акредитованому центрі сертифікації ключів у складі Інформаційно-довідкового департаменту ДФС. Послуга є безкоштовною. Також це можна зробити в банківських відділеннях. Для того, щоб оформити та завантажити ЕЦП часу піде мало – від 10 до 30 хвилин.

Слід подати наступні документи:

  • заповнену Реєстраційну картку для фізичної особи/фізичної особи – підприємця (2 примірники);
  • копію паспорта чи копію посвідки про місце проживання або ж копію паспорта громадянина іншої країни із перекладом;
  • копію картки платника податків (якщо є).

Із ЕЦП в подальшому можна отримувати довідки про доходи в Електронному кабінеті; подавати декларацію доходів онлайн; користуватися електронними сервісами державних органів влади, у тому числі ПФУ та Мін’юсту тощо.

Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Податкове право.

Податкове право: як отримати довідку про доходи онлайн?