Побиття дитини в садку: куди звертатися за допомогою?

Садочок – прекрасна пора дитинства. Принаймні так думають дорослі. Деякі дітки з першого дня відвідування полюбили ходити до садка. Іншим знадобилась адаптація. Трапляється й зовсім зворотна історія. Наприклад, коли дитина із задоволенням йшла до закладу, аби побачити своїх друзів та улюблену виховательку, а потім все змінилося. Такі слізні слова, як “не піду, бо мене ображають, б’ють” повинні насторожити батьків. Так, усі ми знаємо, як дітки часто люблять пофантазувати задля того, чого не хочуть робити, але пересвідчитись все-таки треба. Як це зробити, куди йти із заявою у випадку побиття дитини в садку – далі в статті.

Побиття дитини в садку. Як про це дізнатися батькам?

В принципі про це можна дізнатись, навіть не питаючи сина чи дочку. Це в тому випадку, коли на тілі малечі з’явилися синці. Та вони можуть бути отримані і самою дитиною, під час гри наприклад. Отож як пересвідчитись, де правда?

Для початку слід поговорити з дитям. З’ясувати якомога більше подробиць щодо нанесення шкоди вихователем. Після звернутися до батьківського комітету, аби питання розглянули на батьківських зборах. Разом з тим, підійти до завідуючої із заявою. А якщо виявиться, що не лише Ваша дитина побита, то з колективною заявою.

Побиття дитини в садку. Написання заяви

Із заявою до місцевого управління освіти, аби провели перевірку щодо методів виховання вихователем. За статтею 5 Закону України «Про звернення громадян», потрібно вказати ПІП, місце проживання. Важливим є написання суті питання, зауваження, пропозиції, вимоги.

Звернення має бути письмовим і містити підпис заявника та дату. Його також можна відправити за допомогою Інтернету чи електронного зв’язку. В електронному зверненні потрібно вказати електронну пошту для зворотного зв’язку. При цьому електронний цифровий підпис не знадобиться. У свою чергу Місцеве управління освіти має дати висновок комісії та повідомити батьків.

Якщо ж синці на тілі дитини явні, то краще звернутися до лікаря, аби той надав довідку. Крім того, написати заяву в поліцію та управління у справах сім’ї, молоді та спорту.

Побиття дитини в садку. Відповідальність (ст. 125 ККУ)

1. При умисному легкому тілесному ушкодженні наступне покарання: штраф до 50 НМДГ або ж це можуть бути громадські роботи строком до 200 год/виправні роботи до 1 року.

2. При умисному легкому тілесному ушкодженні, що потягло за собою проблеми зі здоров’ям – штраф від 50 до 100 неоп. мін. доходів громадян або ж громадські роботи строком від 150 до 240 год/виправні роботи до 1 року/арешт на строк до 6 місяців/обмеження волі до 2 років.

Як висновок можна сказати, що батьки мають обов’язково перевірити інформацію щодо побиття. Про це спитати дитину, інших батьків (батьківського комітету). Звернутися можна як до завідуючої, управління освіти, так і правоохоронців із відповідною заявою. При з’ясуванні факту побиття важливо його зафіксувати (фото, відео, довідки, висновки тощо).

 

Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Ваш юрист.

Побиття дитини в садку: куди звертатися за допомогою?
Tagged on: