Пляжний сезон у розгарі. Тому вкотре працівники Державної служби з надзвичайних ситуацій нагадують про правила поводження на воді. Не забули й розповісти про методи порятунку потопаючого.
Пляжний сезон. Людина тоне – що робити?
За словами оперативної групи ДСНС, часто люди нехтують правила безпеки на воді. Зокрема, запливають далеко й не можуть зібрати сили для власного порятунку. Якщо ж Ви стали свідком такої ситуації, головне – відразу спробувати витягти потопаючого з води, покликати людей на допомогу та зателефонувати у “швидку”. Обов’язковим для порятунку є надання домедичної допомоги.
“Не запливати за буйки” – правило для всіх відпочиваючих. Це не забаганка працівників рятувальних служб. А загальне правило для збереження Вашого життя.
Допомога потерпілому – ДСНС
1.Оцінити життєві показники. На це ж є 10 секунд. Слід прикласти вухо й прослідкувати, чи потерпілий дихає:
2.Якщо немає ні вдоху не видоху – приступити до домедичної реанімації. Потрібно виміряти центр:
3.Почати качати серце – 100-120 ударів на хвилину:
4.Зробили 15-30 таких качків і запускаємо повітря:
5.Продовжувати те саме. При цьому слід покликати на допомогу, мінятися. До того ж, попросити оточуючих викликати карету швидкої (103), ДСНС (101), поліцію (102).
Головні причини надзвичайних ситуацій на воді
Серед головних причин – купання в нетверезому стані, незнання техніки безпеки перебування у водоймі, недостатній догляд за дітьми. А також купання на диких пляжах, що не є підготовленими та обладнаними вишками лайфгардів. Як мінімум на таких пляжах є сміття, яким можна поранитись.
З початку 2018 року у столичних водоймах потонуло 32 особи. Це на 10 більше, ніж минулого року. Представники ДСНС пояснюють це погодними умовами та недотриманням техніки безпеки. У прес-службі кажуть, в основному гинуть у вихідні та святкові дні. Спричинений наслідок – вживання алкоголю відпочиваючими.
Державна служба з надзвичайних ситуацій систематично проводить профілактичні рейди пляжами Києва. При цьому веде повчальні діалоги, надає наочні матеріали. На думку працівників, саме ці заходи дозволяють підвищити обізнаність і рівень безпеки відпочиваючих.
Отож, збереження життя у Ваших руках! Не нехтуйте правилами!
Інформацію про консультування Ви можете отримати на сайті.