Чи очікувати чергове підвищення тарифів на проїзд цієї осені? Про це говорили на прес-конференції інформаційного агенства “ГолосUA“. Обговорювали, зокрема, підстави та можливості підвищення ціни на проїзд комерційних маршрутних таксі. Таким чином у нашій статті – чому та настільки зросте ціна.

Підвищення тарифів на проїзд. Маршрутки по 10?

Насамперед, нагадаємо, що 14 липня в столичному громадському транспорті ціна за проїзд зросла до 8 гривень. Приватні перевізники теж не стали довго чекати і підняли вартість. А вже цієї осені обіцяють ще підвищення тарифів – до 10 гривень. Про здорожчання та реакцію столичних мешканців – далі.

Після різкого підвищення тарифів на проїзд у громадському комунальному транспорті, а також ростом цін на пальне, в Києві заговорили про підвищення. В основному це стосується наземного транспорту. Кияни, звісно, до цього не готові. Більше того, обурені та водночас нічого вдіяти не можуть.

“Для кожного жителя чи гостя столиці ціни на проїзд є дуже високими. Тому звичайно що ставлюся до підвищення негативно”.

“Нічого не змінилося, годують обіцянками. Де новий транспорт чи комфортні умови? Тому як вірити?”

“Пішки ж ходити не буду. Тому буду змушений платити такі суми”.

Як не дивно, але й самі водії маршруток не розділяють чергового підвищення. Частина вважає, що ріст цін за поїздку жодним чином не вплине на рівень заробітних плат і якість наданих послуг.

“Перед тим, як робити подорожчання, необхідно створити умови для пасажирів. Але, на жаль, як було, так і лишилось”.

“Як ви думаєте, 6 тисяч гривень – це нормальна зарплатня для столичного водія? Про що мова?!”

Підвищення тарифів на проїзд. Думки експертів

Власники компаній-перевізників наголошують на тому, що нині здорожчання вартості проїзду є необхідним. Адже зараз собівартість однієї поїздки в межах міста становить 10 гривень.

За словами одного з директорів компанії-перевізника, піднялися ціни на паливо, дорожчає долар, відповідно й самі автозапчастини.

Експерти з боку громадськості не поділяють думки перевізників і вважають, що ціни є дуже завищеними.

Якщо би було здорожчання на 50 копійок, то було би це об’єктивним рішенням. 

Перевізники, кажуть, зараз переживають не найкращі часи. Це і значний витік кадрів за кордон і ріст долару, що напряму впливає на вартість транспортних засобів і їх комплектуючих. До того ж додають, що через високі відсоткові ставки перевізники просто не в змозі закуповувати транспорт, який би був економічно вигіднішим.

Киянам варто чекати поетапного росту підвищення цін на проїзд у маршрутках. За попередніми оцінками ціна за одну поїздку виросте на 30-40% та сягне 10 гривень.  А перше здорожчання можна очікувати вже цього місяця.

Нагадаємо, що попереднє підвищення цін на проїзд було аргументовано тим, що страждає транспорт. За словами Віталія Кличка, “підвищення дозволить зменшити суми дотацій. А на сьогодні в транспортній галузі суцільні збитки. Отримані ж кошти громадян розраховані на розвиток транспортної інфраструктури, ремонт і закупівлю рухомого складу. До того ж, збільшення зарплат працівникам”.

 

Інформацію про консультування Ви можете отримати на сайті.

Підвищення тарифів на проїзд: маршрутки знову подорожчають?