Перевірки підприємців: які порушення виявляють найчастіше?

Під час перевірки підприємців і самозайнятих осіб працівники Державної фіскальної служби виявляють безліч порушень. На що звертають увагу, яких помилок допускаються підприємці – далі в статті.

Перевірки підприємців. 5 поширених порушень – ДФС

1. Неоподаткований дохід, що отримується у вигляді прощеного банком боргу

Фізособи-платники податків з Вінничини, Донеччини та на Запоріжжі не знали, що дохід, який отримується у вигляді прощеного банком боргу, повинен оподатковуватись. Про це їм сказали фіскали. Відповідно й довелося нести відповідальність.

У зв’язку з тим, що встановлені строки закінчилися, для декларування доходів платники повинні сплатити кошти до державного бюджету. Так само, як і суму штрафу. З огляду перевірок зобов’язані бюджету 1,4 мільйонів гривень.

2.Обсяг операцій з поставки товарів є перевищеним (обов’язкова ПДВ-реєстрація)

Згідно даних Z-звітів фізичних осіб-підприємців «Я» перевищив обсяг операцій на 1 мільйон гривень. Це за 12 місяців в одному із податкових періодів. ФОПівець займається роздрібною торгівлею алкогольних напоїв і тютюнових виробів. При цьому знаходиться на загальній системі оподаткування.

А в результаті недотриманих реєстраційних вимог стосовно ПДВ, ревізори ДФС Вінничини присвоїли ПДВ розміром у 348 тисяч гривень.

3.Перевірки підприємців. Порушений порядок стосовно нарахування та сплати оренди за землю

Планова перевірка фіскалів з Донеччини закінчилася для ФОПівця “В” неприємностями. Чоловік займається оптовою торгівлею деревом, будматеріалами й санітарно-техобладнанням. Повинен був сплатити оренду за земельні ділянки. В ході виявили порушення в нарахуваннях і сплаті оренди земельних ділянок, де було донараховано  191,9 тисяч гривень. Відповідно до результатів, всього грошові зобов’язання сягнули 215,4 тисяч гривень, які й надійшли до бюджету.

4.Оподатковані доходи та їх умисне приховування

Працівники Державної фіскальної служби виявили в Києві правопорушення – фізична особа-підприємець навмисно приховала чистий оподаткований дохід за 2015-ий у розмірі 4,1 млн грн. (Чоловік веде роздрібну торгівлю харчовими продуктами). Загалом, це приховування потягнуло за собою державні втрати на суму 2,4 млн гривень. А це через те, що не сплатив податок до бюджету, на додану вартість, єдиний внесок і військовий збір.

Крім того, підприємці не лише занизили оподатковуваний дохід і податкові зобов’язання з ПДВ (не врахували грошові кошти, які надходили в готівці та безготівковій формах). Підприємець “І” не забезпечив отримання ліцензії щодо права займатися роздрібною торгівлею алкоголем, тим самим не сплатив акцизний податок. У свою чергу ФОПівець «Р» виплатив гроші тим, з ким не мав трудових відносин. Відповідно, податки не сплачував. Такі порушення обійшлися в 20,4 млн грн.

5.Не дотримані встановлені строки оплати податків (ПДФО, ЄСВ, військовий збір)

 

Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Реєстрація СПД ФОП.

Перевірки підприємців: які порушення виявляють найчастіше?