Переселенці (внутрішньо переміщені особи) отримуватимуть щомісячну адресну допомогу на житлові витрати, в тому числі комунальні послуги. Питання врегулювали 11 липня 2018-го (постанова №548). У нашій статті – грошова допомога та питання працевлаштування.

Переселенці. Допомога працевлаштованим

Допомагати грішми будуть дітям переселенців з АТО. До того ж, соціальну допомогу призначатимуть внутрішньо переміщеним особам з інвалідністю, їх дітям, піклувальникам. Це поширюється на тих громадян, що виїхали з Донеччини та Луганщини та не мають змоги повернутись назад.

Для студентів на денній формі навчання ВНЗ підвищили розмір допомоги – до 1 тисячі гривень. Також учням закладів профтехосвіти, яким виповнилося 18. Виплати надходитимуть до кінця навчання та до 23-річного віку.

Як отримати грошову допомогу?

Переселенці мають подати відповідну заяву на наступний 6-місячний строк з дати його початку. Або ж не раніше за 15 днів до того, як закінчаться поточні півроку.

За грошовою допомогою самостійно можуть звернутися неповнолітні діти-переселенці, що мають український паспорт.

Що стосується малолітніх дітей, яких супроводжують особи, що замінюють батьків, то на їхнє ім’я відкривають поточний рахунок. До банку потрібно подати документи, що підтверджують особу та ту, що супроводжує (родинні зв’язки, повноваження).

У заяві слід вказати відомості про всіх членів родини, що потребують допомоги. У списку:

  • прізвище, ім’я, по батькові, число, місяць, рік народження; паспортні дані; для іноземців — документ, що засвідчує особу та підтверджує статус;
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків;
  • відомості щодо зареєстрованого та фактичного місця проживання; наявність у кого-небудь з членів сім’ї житла не на тимчасово окупованих територіях і на лінії зіткнення; на депозиті коштів в розмірі, що більший за 25-кратний розмір прожиткового мінімуму; наявність зруйнованого чи непридатного  житла внаслідок АТО; місце роботи працездатних осіб і термін праці; інвалідність у коось із членів сім’ї, зазначивши групу.

У свою чергу банк протягом 3 робочих днів з моменту відкриття рахунку напраляють заяву з пакетом документів до уповноваженого органу. При цьому пишуть супровідний лист, де зазначають реквізити рахунку.

Грошову допомогу не призначать, якщо:

  • член сім’ї перебуває на повному держутриманні в будинку дитини, дитбудинку, дитбудинку-інтернаті, психоневрологічному інтернаті, будинку-інтернаті для людей похилого віку та осіб з інвалідністю. Або ж спецбудинку-інтернаті системи соцзахисту населення;
  • повне державне утримання в школі-інтернаті, закладі спеціалізованої освіти військового (військово-спортивного) профілю;
  • член сім’ї відбуває покарання в місцях позбавлення волі.

Непрацевлаштовані переселенці

Якщо працездатного громадянина, якому виплачують кошти звільнили, а він вже 2 місяці без роботи, то грошову допомогу зменшують на 50%. А через 4 місяці непрацевлаштування й зовсім припинять виплати. Таким чином, обов’язкова вимога для працездатного члена сім’ї з АТО – наявність роботи.

Припинять виплати з наступного місяця і в таких випадках:

  • коли Державна служба зайнятості надасть інформацію щодо непрацевлаштування протягом 4 місяців одного із працездатних членів сім’ї-переселенців;
  • у зв’язку зі смертю внутрішньо переміщеної особи.

Постанова набирає чинності з дня опублікування.

Інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Міграційне право.

Переселенці: допомоги не буде без працевлаштування