Перерахунок пенсій в Україні: як та коли його проведуть?

З 1 березня 2019 року українцям, що на заслуженому відпочинку перерахують пенсії. При цьому врахують оновлений показник зарплатні. Його планують підвищити на половину інфляції та половину від зростання зарплат. У наступному році підвищать і виплати працюючим і військовим пенсіонерам. Це згідно із законом “Про загальнообов’язкове держпенсійне страхування“. Більш детально про перерахунок пенсій в Україні – далі.

Перерахунок пенсій в Україні. На кого розрахований?

З 1 квітня відбудеться автоматичний перерахунок пенсій усім працюючим українцям, враховуючи при цьому їх збільшений стаж. Вибиратимуть найвигідніші умови перерахунку. Лише враховуючи страховий стаж або ж страховий стаж і заробіток.

З 1 січня 2019 року перерахують виплати військовим. У разі 20-річного стажу у військовослужбовця на пенсії є право на 50% від своєї зарплатні. У співробітника поліції – 55%. За кожен рік стажу більше 20 років пенсія збільшується на 3%. Загалом, пенсія не може бути нижчою, ніж мінімалка та вищою, ніж 70% від зарплатні.

Чим старшого віку військовий пенсіонер, тим сильнішою є “застаріла” пенсія. Мова йде про те, що зарплати зростають кожного року. А от пенсії піднімалися непропорційно по відношенню до заробітних плат. Сьогодні ж для всіх військових пенсіонерів існує пропозиція отримати довідки, де зазначені “сучасні” зарплати на їхніх посадах.

Відносно підвищення, то його розіб’ють на три етапи. У 2018 році військові мають 50% від нього. А в 2019-му – 25%.

Перерахунок пенсій в Україні. Індексація за новими правилами

Нові правила індексації пенсій почнуть діяти з 1 березня 2019 року. Передбачено, що враховуватимуть показник середньої зарплатні в Україні (його збільшать на 18,5%). А в результаті загальним розміром пенсії буде близько 20%.

Якщо раніше пенсії збільшували на розмір інфляції, то наступного року діятиме персональний підхід. Показник середньої зарплатні має збільшитись на 50% від інфляції плюс 50% від зростання заробітних плат за 3 попередні роки. Іншими словами, пенсії перераховуватимуть за формулою. А стосовно розміру надбавки, то буде залежати від стажу з коефіцієнтом заробітку.

Обчислення української пенсії відбувається за наступною формулою:

-середня зарплатня в країні за 3 роки * власна зарплатня/середня зарплатня * стаж у роках * 1%. До прикладу, українець із 35-річним стажем, який цього року пішов на пенсію, а до цього отримував середню зарплатні, сьогодні може отримувати 1 855 грн пенсії. Після того ж, як її осучаснять (з 1 березня 2019 року), виплату можуть збільшити до 2199 грн (майже на 19%).

Як говорили раніше експерти, в реальності перерахунок нічого не дасть. Офіційно працюючих пенсіонерів і зовсім не торкнеться новий етап Пенсійної реформи. А інформація з приводу підвищення виплат буде з’являтись неодноразово. В цілому суми таких додаткових виплат будуть невеликими.

 

Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Судові справи.

Перерахунок пенсій в Україні: як та коли його проведуть?