Перепис населення в Україні можуть провести у 2020 році. У Кабміні створили міжвідомчу комісію з питань сприяння проведенню Всеукраїнського перепису населення. Очільником став міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів. За його словами, робота комісії дозволить забезпечити координацію центральних органів влади саме в цьому питанні. Члени комісії врахують положення нового закону “Про освіту” та акти щодо внутрішньо переміщених осіб. Як планують здійснити перепис населення – далі в статті.

Перепис населення в Україні. Процедура підготовки

Відповідна процедура – тривала. Держслужба статистики її вже почала, нині розробляють матеріали перепису, що мають зв’язок із етнічним походженням українців. Спершу планують провести пробний перепис. А задля уникнення помилок залучатимуть комп’ютеризовану систему.

Мета підрахунку кількості населення – аналізувати поточну ситуацію в економіці, політиці, соцсфері. А також, щоб прийняти більшість управлінських рішень, спрогнозувати майбутнє. До прикладу, пенсійна реформа спирається на прогнози чисельності населення, враховує середню очікувану тривалість трудового життя до і після досягнення пенсійного віку. Відповідно до стандартів ООН, у значній частині країн світу населення переписують раз на 10 років.

В Україні у 2001 році загальна чисельність населення становила 48, 5 млн осіб, де – 32 млн міського населення, близько 16 млн – сільського. Чоловіків – 22, 5 млн, жінок – понад 26 млн. Чисельність українців становила 37, 5 млн. А за даними Держслужби статистики, на 1 лютого 2018 чисельність населення в Україні склала 42 млн 365 тис. чоловік. За офіційними даними, на 100 померлих нині припадає 56 новонароджених.

Переписати населення в Україні намагались дкілька разів. Спочатку був запланований 2015 рік, потім 2016-ий. А тепер зазначено, що 2020. Поки ж невідомо, хто живе на території країни, який баланс народжуваності і смертності, як розподілено населення по регіонах.

Інформацію про консультування Ви можете отримати на сайті.

Перепис населення в Україні: коли і як це зроблять?