В Україні діятимуть нові правила від НБУ – переказ грошей за кордон стане доступнішим. Банки, що підтримують платіжні системи, зможуть обслуговувати клієнтів віддалено. У свою чергу, в українців є можливість переказувати гроші зі своєї гривневої карти. Так само, як на неї й отримувати. Такі нововведення стосуються неторгових операцій (“Вестерн Юніон”, “Мані Грем” тощо). Як працюватиме схема – далі в статті.

Переказ грошей за кордон. Як працюватиме схема?

Клієнтам банків, які співпрацюють із міжнародними платіжними системами, дозволено відправляти гроші за кордон прямо з власного гривневого рахунку. При цьому гривня переконвертовуватиметься в долар або євро. Стосовно курсу, то комерційний банк має попередити клієнта.

У такій схемі є й зворотня сторона. Отримавши з-за кордону валютний переказ, з’явиться можливість зарахування одразу на гривневу карту. При цьому курс запропонує банк.

Таким чином, переказувати гроші можна віддалено. Зробити це можуть банки, що надають послуги онлайн-управління рахунками.

Технологія Paperless

Для нормальної робити системи Національний банк України дав дозвіл на оформлення операцій за електронними документами. Відповідно до цього, вводять технологію Paperless. Завдяки їй клієнт лише один раз зможе подати е-копії своїх документів. Після цього переказувати гроші. При цьому не потрібно кожного разу підтверджувати папери, коли сума не перевищує 15 тис. грн.

Таку технологію більш за все спрямовують для користування онлайн-послугами. Тим самим, розвантажать банківські відділення.

Легалізована практика

Частина експертів вважає, що це практика, яку просто узаконили. Тому постанова НБУ мало що змінить для клієнтів. Адже в Україні вже 2 роки існують онлайн-переклади з “Вестерн Юніоном” та іншими платіжними системами.

На думку інших, це зелене світло для всіх ринкових гравців. Оскільки за такою схемою працювали великі українські банки.

Переказ грошей за кордон. Які суми?

У 2017 році грошові перекази до України дещо скоротились, якщо порівнювати з 2016 – до $2,4 млрд (4,4%).

Те саме стосується й переказів із України – на 18,8% до $ 286 млн (у 2016-му – $352 млн). Звідси виходить, що українці стали менше купувати за кордоном.

Найактивнішим грошовим обміном і зараз є з Росією. Минулого року з України до Росії надійшло $516 млн (в еквіваленті). Відправлено в РФ – 118 млн.

Друге місце – США. У 2017-му до України переказали $370 млн. З Ізраїлю – $264 млн.

4 і 5 місце за Італією та Польщею. Суми переказів – $176 і $106 млн.

Якщо Вам необхідна правова допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Повернення депозитів через суд.

Переказ грошей за кордон: нові правила від НБУ