Пенсійний фонд: як вибрати недержавний, але надійний

На сьогодні в Україні функціонує 64 недержавних пенсійних фонди. Що стосується пенсійної реформи, то вона почала працювати з 2017 року. Проте з 2019-го планують, щоб пенсійна система піднялася на другий рівень. Однак чи встигнуть у Верховній Раді як мінімум розглянути інші законопроекти. Бо ж зараз усі на канікулах. Пенсійна реформа ніби як продовжує реформовуватись, але легше від цього пенсіонерам не стало. Відомо, що мінімальна виплата – 1435 гривень, а з цими грошима повноцінно не поживеш, на жаль. Далі в статті – як вибрати надійний недержавний пенсійний фонд.

Пенсійний фонд. Як вибрати надійний недержавний фонд?

Пенсійна система є трирівневою. Це – солідарний, накопичувальний і добровільно накопичувальний рівні. Для того, аби розпоряджатись власними заощадження самостійно підійде саме третій рівень. Для цього ж потрібно прийти в державний пенсійний фонд або в недержавний. Як зазначалось вище, нині таких фондів – 64. За словами експертів, виживають, як можуть, але все-таки діють. Приріст учасників хоч і є, але в зв’язку зі складною економічною ситуацією та високою інфляцією розвиток міг би бути значно кращим. З подоланням економічних проблем очікувати від системи можна буде значно більшого.

Недержавні пенсійні фонди (НПФ) – це елементи 3-го рівня нової пенсійної системи. За допомогою них люди отримують додаткові пенсійні виплати.

Загалом, недержавний пенсійний фонд – це новий фінансовий інститут, яким може скористатися чи не кожен бажаючий. У всьому світі їх називають найпопулярнішими, коли мова йде саме про заощадження. Зокрема стосується питань старості, противаги банківським депозитам, іноземній валюті. НПФ є так би мовити об’єднанням коштів, які надходять лише на користь майбутніх одержувачів пенсійних виплат, тобто учасників відповідного фонду.

Крім того, зазначають, що далеко не всі фонди є надійними. Тому вибирати потрібно зважено. Особливо, коли в інтернеті немає жодної інформації. Не так давно презентували рейтинг відкритості недержавних пенсійних фондів. Список складався комітетом фінансового ринку та питаннями соціальної відповідальності бізнесу при Торгово-промисловій палаті України. Як з’ясувалося, лише 8 таких фондів надають повну інформацію щодо своєї діяльності. Стосовно інших в інтернеті можна знайти відомості частково. А про 6 і взагалі нічого невідомо.

Пенсійний фонд. На що звертати увагу?

За словами члена комітету Ольги Медведчук, насамперед, слід звертати увагу на КУА, тобто компанії, що управляє активами недержавного пенсійного фонду. Ті в свою чергу обирають банк-зберігач. До того ж, варто зробити акцент і на надійності та фінансовому рейтингу банку.

Далі, якщо є така можливість, зайти на сайт недержавного пенсійного фонду чи обслуговуючих організацій і ознайомитись з інвестиційним портфелем. При цьому звернути увагу, в якій мірі він є відкритим, деталізованим. Кругова діаграма не скаже нічого. Потрібно повністю розуміти скільки та в які активи інвестує фонд, якщо точніше КУА.

Корисно буде поглянути на інформацію стосовно позицій недержавного пенсійного фонду в рейтингу відкритості. Разом з тим, уважне прочитання та “прогуглення” відомостей щодо членів ради НПФ піде на користь. Адже в разі ботів існує ймовірність злиття грошей.

 

Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Складання договорів.

Пенсійний фонд: як вибрати недержавний, але надійний