З 1 квітня стартує новий виток пенсійної реформи. На цьому етапі планують провести автоматичний пенсійний перерахунок для тих, хто не поспішає за вислугою років вийти на відпочинок, а продовжує ходити на роботу. До того ж, тим, хто прагне збільшення виплат, потрібно подати заяву до територіальних управлінь Пенсійного фонду. Про це ж має подбати і роботодавець. Для працюючих пенсіонерів, які на 1 квітня мають менше 2 років по досягненню пенсійного віку, перерахунок теж здійснюватимуть автоматично, проте не раніше ніж через 24 днів з дня виходу на пенсію. Як це буде, кого торкнеться перерахунок – далі.

Пенсійна реформа. Як будуть перераховувати пенсії?

Українці, які продовжують працювати більше 2 років після того, як призначили пенсії, отримають ще й відсоток відрахувань із зарплатні. Коли ж зп стала нижчою за ту, що була до виходу на пенсію, зменшувати пенсійну виплату ніхто не буде.

З 1 квітня пенсії перераховуватимуть тим пенсіонерам, які працювали останні 2 роки. Відповідно до закону, за кожні 2 роки праці пенсіонерів зростатиме страховий стаж. Якщо людина працювала 40 років і плюс два роки, то коефіцієнт буде не 0,40, а 0,42.

Пенсія збільшиться?

Розраховують пенсію згідно середньої зарплатні – 3764 грн. Її співвідносять із зп конкретної людини та стажем за спеціальною формулою. Крім того, на сайті Пенсійного фонду бажаючі зможуть вирахувати свій відсоток надбавки за допомогою спеціального калькулятора.

За словами експертів, в реальності перерахунок нічого не дасть. Офіційно працюючих пенсіонерів і зовсім не торкнеться новий етап Пенсійної реформи. А інформація з приводу підвищення виплат буде з’являтись неодноразово, адже скоро вибори. В цілому суми таких додаткових виплат будуть невеликими.

Кого торкнеться перерахунок?

Таке питання торкнеться військових і силовиків. Передбачено, що Пенсійний фонд почне основні виплати перерахованих і збільшених пенсій за січень-квітень 2018 рік для пенсіонерів силових структур. При цьому будуть враховувати оклад за посадою, за спецзванням і процентну ставку за вислугу років. Для цієї категорії українців страхова виплата виявиться більш значною, ніж для працюючих пенсіонерів.

З 1 січня 2018 суму виплати збільшать на 50%, з 1 січня 2019-го – на 75%, а з 2020 року і зовсім на 100%. Тобто з 01 січня 2019 по 31 грудня 2019 військовим пенсіонерам щомісяця окремою сумою будуть виплачувати 50% різниці між місячним розміром підвищеної пенсії і місячним розміром отриманої пенсії в період з 01 січня 2016 по 31 грудня 2017.

Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сайті.

Пенсійна реформа: новий етап – перерахунок пенсій