Усім відомо, що 3 жовтня 2017-го Верховна Рада прийняла Закон “Про внесення змін щодо підвищення пенсій” (проект № 6614). Настав 2018 рік, а з ним і нові сподівання. До прикладу, у Міністерстві соцполітики вірять у зростання пенсій у 2019-му на 20%. Держслужбовці  обговорюють створену систему, яка дозволить автоматично підвищувати пенсії. Це буде відбуватись за єдиним підходом, становитиме 50% від зростання середньої з/п + 50% від збільшення рівня інфляції. Не забули й про військових. Кажуть, що необхідне осучаснення пенсій, бо з 2008 року виплати не змінювались. А це – найбільша проблема. На сьогоднішній день існує законопроект, який знаходиться на стадії опрацювання. Невдовзі його мають розглянути у Верховній Раді. На скільки підвищать пенсії військовослужбовцям та чи всім необхідно замінити посвідчення – далі в статті.

Пенсійна реформа 2018. Підвищення пенсій

З 1 січня нинішнього року, окрім зарплат планують перераховувати й пенсії. Підвищення чекає військових пенсіонерів. В середньому – на 1 500 гривень. Принаймні, так говорить прем’єр. За словами Гройсмана, рамки закону й системи вже є, не за горами сучасні пенсії для більш ніж 550 тисяч військових пенсіонерів. Для бойовиків передбачені більші виплати.

До слова, зросте й мінімальна допомога безробітним на 160 гривень – до 1 440.

До того ж, майбутнім пенсіонерам для виходу на пенсію необхідні 25 років страхового стажу. Щорічно додаватимуть ще по одному. Виходячи з цього, через 10 років, у 2028-му, він повинен становити 35 років.

Заміна пенсійного посвідчення на платіжну банківську картку

Постанова Пенсійного фонду, що регулює порядок оформлення, виготовлення та видачі документів, які підтверджують призначення пенсії, набрала чинності.

Пенсіонерам, кажуть, хвилюватись немає за що. Бігти замінювати старе посвідчення на нове ніхто не змушує. Це означає, що ті документи, які видавалися раніше є дійсними, допоки не закінчиться їх термін дії.

Більшість пенсіонерів отримували посвідчення у вигляді пластику (раніше картонні). Тим, кому призначили пенсію влітку 2016 року й дотепер почали видавати електронні пенсійні посвідчення (платіжна картка). Відповідно до нового порядку, для всіх пенсіонерів є можливість виготовити посвідчення або у паперовому вигляді, або у формі платіжної картки. Тобто, як захоче пенсіонер. Першочергово, електронні картки виготовлятимуть для тих, хто отримує пенсію в банківському відділенні, а не на пошті. На посвідчення-картки будуть приходити пенсійні виплати.  Відповідне посвідчення дозволить розраховуватися в будь-якому місці.

Загалом, пенсійне посвідчення – це головний документ, що підтверджує статус пенсіонера.

Два в одному: платіжна картка та пенсійне посвідчення

Відповідне посвідчення буде містити графічну та електронну інформацію про власника. А також ключі електронного цифрового підпису (ЕЦП). Електронне посвідчення виготовлятиме банк, де пенсіонер зможе відкрити рахунок для пенсійних виплат. Таке посвідчення має строк – використовувати можна не більше 3 років чи коли закінчиться термін призначення пенсії. Якщо строк продовжили, виготовлять нове електронне посвідчення.

Банк, де пенсіонер відкриє свій рахунок, обов’язково повинен протягом 30 днів (з моменту прийняття заяви) видати посвідчення. Разом із заявою потрібно надати паспорт, ідентифікаційний код, фотокартку. У самій заяві необхідно вказати вид пенсії. Такими бувають: за віком, по інвалідності, за вислугу років. У разі інвалідності – уточнити групу та причину. Електронне пенсійне банк видасть із інструкцією.

 

Пенсійна реформа 2018: зростання пенсій і заміна посвідчення