Відповідно до основних положень законопроекту щодо внесення змін до деяких законодавчих актів України на рахунок підвищення пенсій”, осучаснення відбуватиметься поступово. З 1 жовтня 2017-го здійснили перерахунок пенсій, використовуючи єдиний показник середньої зарплатні – 3 764,40 гривень. А також показник вартості 1 року страхстажу, що знижений із 1,35 до 1%; страховий стаж на рівні 30 років для жінок і чоловіків на 35 років; мінімальні пенсії; доплати за понаднормовий стаж (більше 30/35 років). Пенсії-2018 – зміни на краще? Які основні положення відповідного Закону України – далі.

Пенсії-2018. Перегляд розміру та умов

Мінімальна пенсія за віком – розмір і умови:

 • призначатимусь тим, у кого стаж 30/35 років;
 • з початку 2018-го забезпечують виплати на рівні 40% від мінімальної зарплатні, проте не менші за прожитковий мінімум, після 65-річного віку;
 • якщо немає повного стажу, то виплачують розраховану пенсію. Доплату ж до прожиткового мінімуму до 65-річного віку здійснюють, ураховуючи дохід;
 • змінюють розрахункову величину, щоб визначити мінімальний пенсійний розмір для шахтаря з 80% середньої зарплатні шахтаря на 80% середньої з/п.

Умови для 60-річних

У застрахованої особи є право на самостійне визначення свого пенсійного віку, де:

 • у 60 років будуть виходити ті, які станом на 01.01.2018 року матимуть 25 років страхстажу (35 років у 2028-му);
 • у 63  – 15 років страхового стажу, що не мають 25 років;
 • у 65  – 15 років. Іншими словами, у 65 зможуть вийти ті, які станом на 1 січня 2019 року матимуть 15 років страхстажу. У 2028 – буде 15 років, але не матимуть 25.

На перехідний період (3 роки), якщо втрачена робота, призначатимуть державну соцдопомогу, коли є 15-річний страховий стаж.

Пенсії-2018. Перерахунок і щомісячні страхові виплати

Кожного року, починаючи з 2021-го показник середньої зарплатні переглядатимуть на 50% росту з/п за попередні 3 роки та на 50% індексу споживчих цін. У 2019-2020 рр. індексацію здійснюватиме окреме рішення Кабміну.

Крім того, встановлять мінімальний розмір щомісячної страхвиплати потерпілим на виробництві. Це – не менше прожиткового мінімуму за перерахунком на 100% втрати працездатності. З 1 березня 2018 року – 3200 грн. Особам, які втратили годувальника, щомісячна страхова виплата – не вища за 10 прож. мінім. Щодо потерпілого, то є право на більшу виплату при одночасній щомісячній страховій виплаті та пенсії з інвалідності.

Спеціальні пенсії – скасування

Не отримуватимуть спеціальні пенсії:

 • держслужбовці;
 • науковці;
 • особи місцевого самоврядування;
 • прокурори;
 • депутати;
 • журналісти.

Проте пенсії, що були раніше виплачувати продовжують.

Купівля стажу

Купити додатковий стаж можна. А саме – 2 роки за період до 1 року; 1,5 – з 13 до 24 місяців.

Зміна щодо сплати єдиного внеску

Розрахункова величина змінена для того, щоб визначити максимальну базу задля сплати єдиного внеску з прожиткового мінімуму на мінімалку (15 мінзарплат). Поряд з тим, уточнюють порядок, як ведеться реєстр та інформаційний обмін із Держреєстру страхувальників чи застрахованих осіб між органами виконвлади. Крім того, ведеться уточнення категорії пенсіонерів, які працюють на спрощеній системі, маючи право добровільно сплачувати єдиний внесок; обов’язкова сплата для фермерів; відміна можливості сплати для підприємців 1 групи ЄВ у розмірі 50 % мінімалки ЄВ.

Кабмін повинен до 1 жовтня підготувати окремий законопроект щодо осучаснення пенсій військовослужбовцям. А впродовж півроку – підготувати окремий стосовно запровадження профпенсійної системи для осіб, молодшим за 35.

Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сайті.

Пенсії-2018: основні положення законопроекту – умови
Tagged on:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.