Різні категорії податкових спорів мають свої особливості, підстави та рішення. Серед усіх інших найбільшою за обсягом категорією спорів визначається та, що охоплює спори щодо ПДВ та податкових обов’язків відносно цього.

Для того, щоб судовий процес розпочався саме з цієї причини, потрібні достатні підстави.

Податкові органи роблять висновок про порушення у сфері декларування ПДВ через визнання господарських операцій фіктивними. Або ж недійсними.

Подаємо перелік тих фактів, що вимагають необхідного встановлення під час оцінки операцій:

  • Рух активів.
  • Встановлення податкової правосуб’єктності сторін операції.
  • Відшукування зв’язку між придбанням товарів чи послуг та імпортом. Або ж з іншими витратами.

Верховний суд України передбачає кілька фактів. До прикладу, якщо податкова накладна підписана не уповноваженою особою або неправильно оформлена, то вона недійсна. А отже не дає підстав для податкового кредиту. Це відбувається тільки у тому випадку, коли господарська операція не має підтвердження.

Категорія звільнення від доказування має свої особливості. Варто звертати увагу на правові позиції щодо цього питання. Звільнення від доказування не сприймається судом як неможливість спростування обставин іншого судового рішення. Воно не носить абсолютного характеру.

Специфічна мета є підставою звільнення від доказування. До переліку належить – порушення конституційних прав, пошкодження майна чи незаконне володіння.

Проблеми із відшкодування ПДВ базуються на правомірності обставин, що встановлюються під час перевірок. Результатом таких перевірок стає відмова надати бюджетне відшкодування.

А такому відшкодуванню підлягає та частина від’ємного значення, що визначається сумою податку, сплаченого постачальником за податковий період.

Індивідуальний підхід – це те, чого потребує кожна окрема справа у питанні податкових правовідносин.

Обставини справи грають дуже важливу роль. До того ж варто звертати увагу на докази, їх достовірність та повноту, адже саме цей елемент надасть перевагу у судовому процесі.

Важливо ще і контролювати рішення суду. Якщо ж суд ухвалює своє рішення з адміністративної справи, то він має право вимагати від суб’єкта владних повноважень (у випадку рішення не на його користь) подання звіту про виконання судового рішення.

Такий судовий контроль провадиться під час рішення суду першої чи апеляційної інстанції. Якщо рішення суду не було виконане, то такі обставини передбачають накладання штрафу. До того ж може порушуватися і кримінальна справа щодо посадових осіб податкової служби. У тому випадку, коли вони відмовляються виконувати вимоги рішення. Позбавлення волі загрожує до п’яти років.

А позитивне вирішення таких справ гарантує лише кваліфікований юрист. Тому, якщо ваша правова проблема стосується судових спорів із податковою службою, а ви вважаєте, що вона не має вирішення, то звертайтеся до проекту «Ваш юрист». Наші працівники нададуть консультацію та зможуть розібратися у особливостях ведення вашої справи.

Судові спори, що включають питання ПДВ: на що звернути увагу?
Tagged on: