Відповідно до змін, з 1 листопада 2018-го в українців з’явиться можливість обміняти паспорт у формі книжечки на паспорт-картку. Зробити це можна за бажанням та коли буде зручно. У той же час врегулювали процедуру реєстрації іноземців у пунктах пропуску через державний кордон. Більш детально про паспортні документи та процедуру реєстрації паспортних документів іноземців – далі.
Паспортні документи. Новий документ – безпека для суспільства
У Міграційній службі підкреслюють, що закон не передбачає обов’язкової зміни документів. Усі раніше видані документи й надалі лишатимуться дійсними, поки не вичерпається термін.
Про це йдеться у постанові Кабміну від 25 березня 2015 р. № 302 «Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України».
Загалом, паспорт у формі картки в Україні – нововведення, що запровадили у січні 2016-го. До того моменту нові паспорти видавали лише у випадках обміну або ж втраті.
Головна мета нового паспорта – безпека суспільства. Це захист від підробок і крадіжок особистих даних.
Перший паспорт громадянина України видають безкоштовно. При заміні чи відновленні передбачений адміністративний збір – 279 гривень.
Паспортні документи. Реєстрацію іноземців у пунктах пропуску врегульовано!
Згідно із українськими законодавчими вимогами “Про прикордонний контроль”, затвердили відповідний реєстраційний порядок. Мова йде про постанову від 03 жовтня 2018 р. № 798 . У ній визначили питання реєстрації паспортних документів. А також терміни, на які здійснюється реєстрація в пунктах пропуску різних категорій іноземців. Разом з тим, визначені обсяги інформації, що є необхідною для проведення реєстрації.
Реєстрація паспортних документів:
- якщо при в’їзді іноземці – громадяни держав, де є візовий порядок в’їзду чи ж особи, що не мають громадянства – на той строк, про який ідеться у візовій інформаційно-телекомунікаційній системі. Коли ж така інформація відсутня – згідно з тими відомостями, що вказані на візовій етикетці;
- якщо іноземці – громадяни тих держав, де є безвізовий порядок – на строк не більш як 90 днів протягом 180 днів;
- коли ж мета – транзитний проїзд Україною – на строк, який визначений у проїзному квитку. Якщо немає – на строк, який є необхідним для перетину території України.
Якщо паспортний документ іноземця чи особи без громадянства не містить сторінок для відміток про перетинання держкордону, то в імміграційній картці ставиться “В’їзд”. Проставляють відмітку в правому верхньому куті частин «Прибуття» та «Вибуття» та на прохання.
Відповідна відмітка є дійсною по всій Україні. Не залежить від того, де перебуває чи проживає іноземець або особа без громадянства.
Як правило, реєструючи паспортні документи таких осіб, фіксують біометричні дані при кожному їх в’їзді в Україну.
Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Міграційне право.