На сьогоднішній день охоронна діяльність має великий попит. А такий бізнес потребує обов’язкового ліцензування. Що потрібно для того, аби отримати ліцензію, як правильно її оформити – далі в статті.
Охоронна діяльність: головні аспекти
Охоронна діяльність займається наданням послуг з охорони власності та громадян. Якщо Ви вирішили почати свій бізнес у сфері охорони, то необхідно, насамперед, отримати ліцензію. Видають її в Міністерстві внутрішніх справ України (МВС). Рішення у видачі ліцензії приймається впродовж 10 днів. Сам же документ готується протягом місяця. Строк документу – необмежений. Отже, ліцензію видає лише МВС, тільки у паперовому вигляді. Запис про отримання вноситься до ЄДРПОУ. Документ видається в умовах наявного персоналу. Після прийнятого рішення, потрібно сплатити державі – 1684 грн. Для кожної філії чи підрозділу суб’єкта, треба оформити ліцензійну копію.
Суб’єктом господарювання може бути як фізична, так і юридична особа. Головне, щоб із українською реєстрацією. Для того, аби отримати ліцензію, потрібно відповідати законодавчим вимогам.
Переваги
Охоронна ліцензія дає можливість реалізовувати свою діяльність на законних підставах по всій Україні. Разом з тим з’являється право надавати охоронні послуги як для державних, так і приватних об’єктів. А також на ринку таких послуг бути конкурентноздатним.
Основні вимоги
По-перше, важливо, щоб у штаті охоронців були дійсно висококваліфіковані спеціалісти. Професіонали свої справи повинні бути:
- повнолітніми;
- дієздатними;
- громадянами України;
- обізнаними та підготовленими;
- несудимими;
- адекватними, фізично здоровими, не мати алкогольної чи наркотичної залежності, психічних розладів;
- зареєстрованими за місцем проживання.
Загалом, персонал повинен мати відповідні посвідчення з фото, ініціалами, терміном дії й датою видачі. Посвідчення без підпису керівника та печатки підприємства вважається недійсним. На одязі повинні бути ознаки, що засвідчують особу як охоронця. Отримані під час роботи відео- та фотоматеріали повинні зберігатися не менше року. При цьому громадяни повинні бути проінформовані на рахунок камер спостережень у приміщеннях.
По-друге, оформлюючи документи, необхідно, щоб серед персоналу були як мінімум двоє працівників, які пройшли навчання та отримали певну категорію охоронця.
Умова, яка впливає на отримання ліцензії
У штаті має бути той працівник, у якого стаж не менше 3 років на правоохоронних посадах (органи внутрішніх справ, поліція охорони, СБУ; командні посади – ЗСУ, воєнізована охорона).
Не менш важливе значення має вища освіта та трудовий стаж (3 роки і більше) на керівних посадах (директор, заступник, керівник філії чи підрозділу).
До того ж, має бути спеціаліст із вищою юридичною освітою, який пропрацював в охоронній діяльності не менше 3 років.
Документи для ліцензії
Для того, щоб прискорити процес підготовки та й саму процедуру оформлення відповідної документації, краще найняти спеціаліста.
Отже, перелік документів:
- копія виписки з Єдиного держреєстру юридичних і фізичних осіб-підприємців;
- відомості з ЄДРПОУ, статистика;
- реквізити банку;
- інформація про фахівців:
- копії паспорта;
- трудової;
- диплома про вищу освіту;
- документ, який засвідчує, що працівник несудимий;
- копія сертифіката з медзакладу про наркологічний огляд;
- довідка (копія) про психіатричний огляд (попередній або періодичний);
- копія довідки про медичний огляд;
- документ про кваліфікаційний рівень охоронця.
Охоронна діяльність надає право:
- використовувати різні техзасоби;
- службових собак;
- транспорт реагування, радіозв’язок тощо.
Заборонено:
- використовувати службових собак у громадських місцях, а при їх участі має бути провідник;
- використовувати майно, яке дозволяється лише правоохоронцям;
- використовувати символічні елементи країни;
- перешкоджати роботі правоохоронців.
Яку відповідальність можуть понести охоронці?
- Адміністративна. У тому випадку, коли порушується порядок використання холодної чи вогнепальної зброї. Штраф – від 170 гривень до 255 грн з конфіскацією зброї. Також тоді, коли охоронці працюють без ліцензії. Штраф – 17 000-34 000 грн, а також конфіскація знаряддя виробництва, коштів.
- Кримінальна. Таку відповідальність можуть понести ті, хто незаконно носять, зберігають, купують, виготовляють, збувають чи навіть ремонтують вогнепальну зброю, бойові припаси, вибухові речовини чи пристрої. За такий злочин позбавлення волі від 2 до 5 років. Якщо охоронець зловживає службовим становищем, займається хабарництвом чи викраденням тощо – покарання від 3 до 7 років ув’язнення.
Обов’язкова умова надання будь-яких охоронних послуг – письмовий договір. Його необхідно заключити із замовником. Останній має надати документи, які засвідчують його права, якщо мова йде про майно.
Не можна видавати інформацію про замовника. Тут діє принцип конфіденційності. Якщо інформація стосується злочинів або ж коли замовник є злочинцем, то приховувати це заборонено законом.
Сьогодні далеко не всі охоронні компанії дотримуються умов ліцензії. Хоча за своєю природою охорона і безпека – це специфічний вид діяльності та потребує відповідальності. Деякі працюють напівлегально, а ціни такі, що ніяким чином не відповідають якості. Інша сторона таких професіоналів свідомо занижує ціни для залучення клієнтів. Так чи інакше, хороша репутація з’являється не просто так. Її потрібно заслужити!
Інформацію про консультування з питань Ліцензії на охоронну діяльність, Ви можете отримати на сайті.