За врегульованим Урядом питанням відтепер особи на візках отримали офіційний статус учасника дорожнього руху. Такі зміни містяться в постанові Кабміну № 553 від 11 липня 2018 року. У нашій статті – особи на візках – права на дорозі.

Особи на візках. “Крісло колісне”

До Правил дорожнього руху вводять поняття “крісло колісне” замість “інвалідного візка”. Як уже зазначалося вище, осіб, які пересуваються у таких кріслах, віднесли до категорій учасників дорожнього руху.

На транспорті має бути розпізнавальний знак “Водій з інвалідністю”. Крім того, документи, що підтверджують інвалідність, якщо не водія, то його пасажира. Адже користуватися відповідним знаком, не маючи відповідних документів, суворо заборонено.

Картинки по запросу водій з інвалідністю знак

Якщо ж водіям і пасажирам з інвалідністю, яким через фізіологічні особливості незручно користуватись ременями безпеки, то дозволено не пристібатись.

Стосовно спеціальних паркувальних місць, то тут зрозуміло, що право мають лише особи з інвалідністю. А на транспорті має бути зазначений відповідний знак. Коли ж поліцейський попросить пред’явити документ, то це слід зробити невідкладно. В основному це стосується тих осіб, у яких ознаки інвалідності виражені неявно.

Поняття “особа з інвалідністю”

Звичайні люди часто не задумуються над своїми словами, коли звертаються до осіб із інвалідністю. Тому можуть з легкістю сказати “інвалід”. Правда в тому, що це слово глибоко засіло в суспільстві, незважаючи на Закон, який викорінив відповідний термін і замінив його на “особа з інвалідністю”. Його підписали не так давно – 19 грудня 2017 року. Проте це лише формальність. Головне – ставлення. Адже всі ми люди та кожен має свої “вади”.

Результат пошуку зображень за запитом "інвалід"

Паркування на місцях для осіб із інвалідністю

Тим, хто порушив правила паркування загрожує штраф від 1020 до 1700 гривень.

26 жовтня 2017 року набув чинності закон № 2109-VIIIщо передбачає збільшення штрафів за незаконне паркування на місцях для осіб із інвалідністю. Те ж саме покарання стосується керівників підприємств, які не подбали про облаштування місць для осіб із інвалідністю поруч із спорудами. При повторному – від 2040 до 2550 гривень.

Крім того, в майбутньому обіцяють, що накласти штраф матимуть право не лише працівники поліції, а й представники громадських організацій людей із інвалідністю.

Очікування:

Результат пошуку зображень за запитом "штрафи за паркування на місцях для інвалідів"

Реальність:

Результат пошуку зображень за запитом "штрафи за паркування на місцях для інвалідів"

Інформацію про консультування Ви можете отримати на сайті.

Особи на візках: відтепер учасники дорожнього руху