Оренда житла на сьогодні є питанням актуальним і затребуваним. Знайти потрібну квартиру можна такими основними способами, як: самостійно, за допомогою агентства нерухомості чи брокерів. Тут є свої плюси та мінуси, можливі ризики. Далі в статті – як знайти квартиру правильно, оформлення договору.

Оренда житла. З чого почати?

Насамперед, слід дізнатись, яка середня ціна на орендоване житло та який район.

Заощадити можна на:

  • меншій квартирній площі, що може коштувати дешевше (слід врахувати комуналку);
  • квартирі, яка в будинку без ліфта (вище 4 поверху здавати важче);
  • квартирі, що не має меблів;
  • відстані від центру міста.

Жорстокі рамки все-таки ставити не варто. Коли почати відсіювати варіант за варіантом, то можна знайти квартиру й через рік. Якщо питання “окремо жити” не принципове, то можна й підселитись у квартиру до власників. Іншими словами, знімати кімнату.

Орендуючи житло, варто врахувати плату за перший місяць (буває, що доводиться внести гроші за пару – так безпечніше господарям).

Самостійний пошук

Це в першу чергу економія грошей. Адже не потрібно витрачатись на посередників. Мінус – час. Якщо є достатньо часу й бажання, то чому б і ні. Проте слід бути обережним. Адже можна наштовхнутись на шахраїв або на проблемних власників.

Посередники

Обираючи між брокером і ріелтором, який працює на агентство нерухомості, краще зупинитись на останньому варіанті. Проте важливо, щоб агентства були надійні. Це можна пояснити, як мінімум тим, що у них міститься велика база квартир. Як максимум – репутація. До того ж, це зручно, бо вам не доведеться заморочуватись із документами. Проте в усіх випадках існує одне правило – довіряй, але перевіряй!

Оренда житла. Договір

Договір має бути обов’язково. Без нього довести що-небудь Ви не зможете. Ще раз нагадаємо про уважність. Не поспішайте в прочитанні документу. Особливо звертайте увагу на дрібні рядки. До того ж, не давайте грошей до того, як підпишете договір. А його потрібно підписувати обов’язково та лише з власником квартири. При цьому перевірити документи.

Не забудьте й про сусідів. Ви повинні знати, хто живе поряд. Адже нічого хорошого не вийде, коли люди за стіною ведуть аморальний спосіб життя.

Оплата комунальних послуг – питання важливе. З господарями про це слід домовитись при підписанні договору. Та й одразу записати показання лічильників. Нерідко, коли орендодавець самостійно оплачує комуналку. В принципі, це зручно.

Обговоріть одразу регулярність візиту власника. Вам навряд чи сподобається, коли господар приїжджатиме до вас без дзвінка.

Не менш важливим моментом є й пунктик у договорі щодо умов виселення. Коли, наприклад, господар захоче продати квартиру. Тут слід зазначити конкретні терміни. Навіть якщо право власності перейшло до іншої особи, у Вас є право жити, поки не закінчиться строк договору.

Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію щодо консультування Ви можете отримати на сторінці Виселення і припинення реєстрації за місцем проживання.

 

Оренда житла: як це зробити правильно – поради