Обшук на підприємстві: як до нього підготуватись?

Буває, коли підприємство не очікує візиту правоохоронців, які приходять з метою обшуку. Так, практично на кожному підприємстві працює юрисконсульт, однак великим фахівцем до прикладу в кримінальному законодавстві може й не бути. Загалом, обшук є інструментом впливу. До нього ж необхідно бути готовому кожному керівникові. Обшук на підприємстві – далі в статті.

Обшук на підприємстві. Як підготуватись?

Насамперед, кажуть фахівці, підприємству слід укласти договір із адвокатським об’єднанням, яке знається на подібних перевірках. Лише завдяки цьому на обшук зможе приїхати одразу декілька адвокатів. Відповідний договір потрібен тим, хто має велику кількість приміщень, мережу магазинів, склади в різних куточках.

Адвокат повинен приїхати на обшук протягом 30-45 хв з моменту, як подзвонив клієнт. При цьому мати належно підготовлені документи. Зокрема ті, що дають повноваження.

Із співробітниками провести інструктаж, як поводити себе при обшуку. У разі їхньої непідготовки можуть виникнути проблеми. Зокрема, перелякані працівники підкоряться слідчому, віддають телефони та сидять у кутку. Таке видовище нерідко бачить адвокат по приїзду. Потрібно запам’ятати, що обшук – не допит.

Обшук на підприємстві. Документи та файли

Важливо зберігати електронну документацію та файли у віддаленому доступі. Працівників теж привчити до цього правила, наприклад, файли на робстолі не зберігати.

З боку слідчого, якщо його певна річ зацікавить, то він може її вилучити (напр., ноутбук). А повернення комп’ютерної техніки може зайняти безліч часу.

Те саме стосується і документів, якщо немає бажання, щоб їх вилучили. Сховати ж документи можна в банківських комірках, радять експерти. Вдома зберігати не варто, бо й туди можуть прийти з обшуком.

Готівці у великій кількості також не місце на підприємстві. Слідчий з легкістю її вилучить. А повернути буде складно.

Часом головна мета обшуку – “необлікований” товар на складі, який може вилучити слідчий Державної фіскальної служби. Це ж стане великою проблемою. Виходячи з цього, мають бути належно оформлені документи, що підтверджують законність купівлі товару.

Крім усього вище описаного варто встановити приховані відеокамери, якісні залізні двері. Не потрібно чекати, поки їх виламають, якщо нічого приховувати.

 

Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування, Ви можете отримати на сторінці Юридичний супровід.

Обшук на підприємстві: як до нього підготуватись?