За останні 5 років рівень наркоманії в Україні значно зріс! На сьогодні серед наркоманів, в основному, підлітки. Їх середній вік – 14-25 років. МВС повідомляє, офіційно налічують 500 тисяч наркоманів. З них 171,6 тис. наркотики вживають регулярно. Близько 5 тис. не досягнули й 18-ти. А це означає, що під впливом також знаходяться школярі. Підвищений інтерес до невіданого та “стресові” ситуації спонукають спробувати наркотик. Нині в школах те і говорять про якийсь новий психотроп. Діти їх називають “суниця”. Що це за наркотик, чому його можна легко придбати у школах та як взагалі не допустити моменту залежності – далі в статті.

Наркоманія. Статистика в Україні

Насамперед, варто вказати, що найбільш уражені наркоманією такі області: Донецька, Луганська, Запорізька, та Дніпропетровська області. Також це Крим і Київ.

За словами експертів, статистика тривожна. В Україні на важкі наркотики підсіли майже 550 тисяч людей. Щороку кількість наркоманів зростає. В середньому – це 5-10%.

Актуальність наркотиків набирає темпів. Лікувати ж наркохворих стає справжньою проблемою. В Україні існує всього 7 тис. ліжко-місць. А на обліку в медустановах знаходиться 72 тис. таких пацієнтів. В органах внутрішніх справ – 154 тисячі.

Як зупинити цю пропаганду?! Кажуть, що заходи з боку поліції неефективні. Однак, якщо взяти до прикладу розвинені країни, то кошти, які вкладають у боротьбу з наркоманією, лише підсилюють бізнес. Тому в Україні, кажуть, єдиний спосіб – залучити до системи людей, які пережили цей жах.

“Суниця” – новий наркотик для дітей

Що за наркотик?

Для початку спробуємо розібратись, що це за наркотик та чому має таку назву. Отже, “суниця” – це синтетичний наркотик, створений для дітей. На вигляд – звичайні льодяники, яскраві, різнокольорові. Однак усередині – небезпечний психотроп. Небезпечну забавку діти прозвали “суницею”. Вони ж її можуть як придбати, так і продавати. Мати ж такий бізнес – означає бути авторитетом серед товаришів. Так говорять старшокласники. Скуштувати таку “насолоду” може кожен. При чому на перерві та безкоштовно. Експерти такий метод називають приманкою. Коли ж підсядеш – сам захочеш викласти гроші.

Як придбати?

Незвичайні цукерки у будь-який момент можна покласти до рота. На перший погляд – зовсім не примітні. Аби легко вийти на наркотик, багато не треба. Біля кожної школи є спеціальні написи. Ми часто зустрічаємо незрозумілі слова на фасадах будівель. Подивилися – та й пройшли далі. Батьки навіть і не могли уявити, що це – адреси наркомагазинів. Діти ж про це знають.

Ціна на “цукерки”

В інтернеті популярна “суниця” коштує 300 грн і більше. Це ціна за одну так звану цукерку. Як уже зазначалося, самі школярі можуть на цьому заробляти, тобто за гроші розповсюджувати наркотики. Постійним клієнтам – знижки.

Як зрозуміти, що дитина “під кайфом”?

Залежний підліток, на перший погляд, абсолютно адекватний. Більше того, охайно вдягнений і з нормальної родини. Однак, як і будь-який психотроп впливає на мозок. Реакція може бути зовсім непередбачувана, так само, як і перепади настрою. Одним словом, як не сміх, так сльози. Така неадекватність може привести до плачевних наслідків. За словами наркологів, зазвичай, це психлікарня.

Батькам необхідно звернути увагу на своїх дітей. Поспостерігати за їхньою поведінкою та координацією. Психологи радять, аби не допустити необачних кроків, завжди потрібно знаходити час на свою дитину. Елементарно, з нею говорити як з другом. Адже, зазвичай, таку помилку роблять після сімейних сварок.

Інформацію про консультування Ви можете отримати на сайті.

 

Новий наркотик: у школах масово поширюють цукерки-психотропи
Tagged on: