Відповідно до нового закону, “Київводоканал” зможе не лише обмежити водопостачання, а й повністю його відключити. До того ж, передбачені штрафні санкції, які почнуть застосовувати з 1 січня 2019 року. Крім того, новий закон запроваджує застосування неустойки (пені), коли людина не сплачує за житлово-комунальні послуги. Це означає, що в разі прострочки застосовуватимуть додаткові штрафні санкції. Захист інтересів боржників – правова допомога тим, хто вважає, що вимоги не відповідають чинному законодавству.
Що загрожує неплатникам, моделі договірних відносин – далі в статті.
Захист інтересів боржників. Неплатникам ЖКП загрожує покарання
Заборгованість понад 2 місяці – втрата права на субсидію. Для злісних неплатників ще й застосовуватимуть судові позови.
Новий закон передбачає 3 базові моделі договірних відносин щодо надання комунальних послуг у багатоповерхівці.
Договірні відносини
Передбачені такі моделі договірних відносин, як: індивідуальний, колективний і договір із ОСББ. Також відбудуться зміни і в розрахунках. Коли ж раніше нарахування відбувалось за квартирним лічильником, то відтепер – за будинковим і з методики розподілу.
Крім того, змінили програму субсидій. Якщо людина має борг, то право на субсидію втратить, при чому в автоматичному режимі. Нові правила почали діяти з 1 травня.
Очевидною зміною нового закону є новий перелік житлово-комунальних послуг, зміна розрахунків і можливість для споживачів обирати моделі відносин із монополістами.
Відповідно до закону “Про комерційний облік комунальних послуг”, українці повинні встановити лічильники впродовж року. Встановлюватимуть за рахунок постачальників комунальних послуг. При цьому зайві витрати закладатимуть у тариф.
Повідключати все можуть навіть без присутності власника. Проте за 30 днів повинні попередити письмово. А при відключенні може бути присутнім і представник ОСББ. Якщо ж ніхто не прийде, то це не означає, що питання закрили на користь споживача. Зробити це можуть самостійно.
Окрім вищевказаного, українців зобов’яжуть впускати перевіряючих задля огляду лічильників. Відповідно, передавати свідчення для постачальників.
Нагадаємо, що в 2019 році зросте ціна на опалення й гарячу воду. Згідно прогнозам – на 10%. У 2020-му – на 11%. А в 2021 році – на 20%. Стосовно електроенергії – на 22,5%, 15% і 12,5% за 3 роки.
Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Захист інтересів боржників.