Зовсім скоро всі українці повинні будуть сплачувати за комунальні послуги по-новому. Зокрема, показники лічильника в квартирі не будуть такими значимими, як лічильник у будинку. До того ж, візьмуться і за боржників. За новими правилами, вони будуть зобов’язані виплачувати пеню. У нашій статті – розміри пені для неплатників, “допомога” сусідам.

 Нові комунальні правила. Пеня, якщо не платиш

Борг за комуналку – явище не рідкісне. У кожній десятій квартирі він є. Навіть у тих, хто живе не бідно та в елітних районах столиці. Заборгованість зростає з кожним роком. На сьогодні, це 40,6 млрд грн. І це не дивно.

Хочеш чи не хочеш – доведеться. Бо можуть відключити світло, воду й газ. А також натрапити на штрафні санкції. Крім того, несвоєчасна оплата призводить до проблем у всій сфері ЖКГ. У разі несплати підприємство-постачальник не зможе розплатитись за використовуваний обсяг. А для того, щоб українці вели себе дисципліновано, вирішили карати – за кожен прострочений день всього на 0,01%. Тобто на рік борговий відсоток складе 3,65%. А от зовсім недобросовісних платників каратимуть ще жорсткіше – відключать воду, електроенергію, ще й припишуть величезний штраф.

Лічильники мають бути виключно в усіх

Відповідно до закону “Про комерційний облік комунальних послуг”, українці мають встановити лічильники впродовж року. Установлюватимуть за рахунок постачальників комунальних послуг. При цьому зайві витрати закладатимуть у тариф. Спостерігається й таке, що доведеться платити ще й за сусіда. Проте як?

Сусідові нічого не шкода

Уявімо, в будинку встановили загальний лічильник на воду. При цьому в кожній квартирі стоїть окремий. Коли з’ясується, що сума показань всіх квартирних лічильників менша, ніж показники будинкового, то різницю розділять між усіма мешканцями. Таке може статись тоді, коли в когось несправний кран або ж, якщо сусід використовує магніт задля занижування показань облікового приладу.

Не сплатив – нема послуг

Повідключати все можуть навіть без присутності власника. Проте за 30 днів повинні попередити письмово. А при відключенні може бути присутнім і представник ОСББ. Якщо ж ніхто не прийде, то це не означає, що питання закрили на вашу користь. Зробити це можуть самостійно.

Окрім вищевказаного, українців зобов’яжуть впускати перевіряючих задля огляду лічильників. Відповідно, передавати свідчення для постачальників.

Нагадаємо, що в 2019 році зросте ціна на опалення й гарячу воду. Згідно прогнозам – на 10%. У 2020-му – на 11%. А в 2021 році – на 20%. Стосовно електроенергії – на 22,5%, 15% і 12,5% за 3 роки.

Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Житлове право. 

Нові комунальні правила: заплати за сусіда та отримай пеню