Нове оформлення ДТП – нові правила, як для поліцейських, так і водіїв. Документи дозволять фотографувати. Проте свідків залучати будуть не завжди.

Відтепер в Україні оформлення матеріалів щодо адміністративних проступків на дорозі здійснюватиметься по-новому. До Наказу МВС №318 вносять зміни до Інструкції. До того ж, регулюють порядок внесення даних про правопорушення до автоматизованої облікової системи.

Чи стане водіям легше з новими правилами, нова процедура оформлення – далі.

Нове оформлення ДТП. Доступ до матеріалів

Якщо поглянути з боку водіїв, то матеріали справи стануть доступнішими. Проте поряд з цим може збільшитись число маніпуляцій зі сторони поліцейських.

Непотрібне змусять почистити

Відповідно до нових правил, в обов’язки підрозділів адмінпрактики (структурного поліцейського підрозділу) входитимуть не лише здійснення обліку виданих, використаних бланків протоколів і постанов, а й стеження за внесенням та обробкою всієї інформації до автоматизованої системи.

Відповідні дані потрібно закріпити в системі протягом 3 днів з тієї дати, коли отримають адмінматеріали. Що стосується “п’янки”, то протягом 1-го. На направлення до органів (посадовців), які накладатимуть адмінстягнення дається 10 днів.

У свою чергу, поліцейські підрозділи зберігатимуть матеріали 3 роки. По закінченню терміну їх знищить спеціальна комісія.

Фото- та відеофіксацію даних у справі відтепер зберігатиме поліція лише 1 місяць (раніше – 3 м).

У разі оскарження водієм постанови, термін продовжать на час розгляду справи.

Нове оформлення ДТП. Дозвіл на фото

Учасники ДТП матимуть право фотографувати схему аварії. Дотепер потрібно було відправляти запит правоохоронцям. А вони могли й відмовити. Крім того, схему могли змінити на користь тієї чи іншої сторони.

Документ не потребує завірених підписів від 2 свідків, якщо передбачуваний правопорушник відмовляється підписувати протокол. Тепер достатньо відповідної позначки.

На думку страховиків, з нововведеннями стане всім легше. Адже сфотографувати копію схеми ДТП зручніше, ніж їхати до поліцейського підрозділу, писати заяву, щоб видали паперову. Тим більше, що кожен водій має в телефоні камеру.

Свідків залучати необов’язково?

Правоохоронець може не вручати протокол. А водій й не знатиме, що на нього склали документ.

У такому разі можуть виникнути зловживання з боку поліцейських. Уявімо таку картину: водія зупинили, дані зафіксували, відпустили. Паралельно почали складати протокол і вказали зупинку за “п’янку за кермом” (ст. 130 КПаП). До того ж, приписали ніби-то відмову в огляді авто та в підписанні протоколу. При цьому свідки не потрібні. Напевно, що наслідки будуть м’яко кажучи не дуже.

Автоматичний режим, звісно, спростить задачу для поліцейських, але махінації виключенням не стануть.

Зважаючи на це, все-таки краще настояти на ознайомленні з матеріалами справи. А свої пояснення надати в письмовій формі. У графі, де слід підписатись зазначити незгоду. Так само, як і клопотання (допомога адвоката, перенос справи).

За новими правилами правоохоронці мають видалити фото- та відеоматеріали по закінченню 10 днів. В цей же період водій-порушник може оскаржити постанову. Таким чином, у автомобіліста є право на продовження терміну (напр., у зв’язку зі станом здоров’я).

Як можливий результат – водій дочекається поки видалять додаткові докази та обжалує їх по закінченню строку в 10 днів. Хоча кому це потрібно…

Якщо Вам необхідна правова допомога, інформацію щодо консультування Ви можете знайти на сайті.

 

Нове оформлення ДТП: чи допоможуть нові правила водіям?