Сидіти за партами сучасного зразка, грати, навчатись і відпочивати на перервах – все це вже з 1 вересня цього року. На малих школярів чекає нова освітня програма та 12 класів замість 11-ти. Якою буде нова українська школа – далі.

Нова українська школа. Що чекає на столичних первокласників?

Нова українська школа за словами Міністра освіти й науки Лілії Гриневич, є однією з ключових реформ в Україні. Головна мета – створити такий заклад, у якому діти хотітимуть навчатись. Вже 1 вересня до школи підуть 34 000 маленьких киян, які навчатимуться цілих 12 років. Столичні школи вже облаштовують свої кабінети за новими стандартами.

Ганна Старостенко, голова постійної комісії КМР з питань освіти, науки, сім’ї, молоді та спорту каже з цього приводу наступне:

“Незважаючи на Постанову про фінансування української школи, має здійснюватись за співвідношенням 50% на 30%, де 50% йде від держави, а 30 від місцевого самоврядування, ми свою долю збільшили в 6 разів. Відповідно, держава дала 70 млн на нову українську школу. А місто Київ ще 130 млн. Таким чином, ми маємо 200 млн на підготовку”.

Того року Міносвіти й науки відібрало 100 шкіл для участі в такому експерименті. Запустили в навчальному проекті пілотний клас і за новою програмою – нова українська школа. Кожного ранку разом із вчителем першокласники збиралися в дружньому колі на килимі. Там ділилися враженнями, своїми спостереженнями. Таким чином, на позитиві сідали за парти.

Інтерактивність – шлях до успішного навчання?

Для такого заохочення навчатись, закупили різноманітні цікаві інтерактивні предмети, що дозволять малим отримувати знання залюбки. Зокрема, жива підлога, мультимедійні комплекси.

Важливо, кажуть, аби діти зберегли інтерес до навчання протягом усіх шкільних років.

Інтерактивна підлога – це велика напольна проекція, що чутлива до рухів дитини. Ноу-хау дає можливість розвитку й відновлення як рухової, так і інтелектуальної діяльності.

Загалом, інтерактивні системи додадуть мотивацію дітям для розвитку уваги з реакцією.

Цього року за таким освітнім стандартом розпочнуть роботу усі школи без винятку. За новою методикою діти навчаються під час гри. У свою чергу педагог повинен згуртувати їх, навчити працювати у групах. А головне – створити атмосферу впевненості й комфорту.

Для цього класи укомплектовують індивідуальними партами-трансформерами. Унікальність таких парт – регулювання відповідно до зросту дитини та й розташування їх у вигляді групової роботи, в парах.

Діти дуже полюбляють гратися з конструктором LEGO. Тому його використовують не лише для гри, а й навчання. Наприклад, 6 різнокольорових кубиків допоможуть розвинути дрібну моторику, просторову уяву та креативне мислення. Також стане в допомозі інтерактивна дошка, ноутбук.

 

Інформацію про консультування Ви можете отримати на сайті.

Нова українська школа: якою вона буде для першачків?