Нормативно-правові акти: топ-5 вересневих змін

Настала осінь, а з нею і сезонні зміни. Торкнулися й українського законодавства. Серед змін – нові осучаснені школи, іспити для адвокатів за новою схемою, нові форми для подання звітності платниками єдиного внеску. Змінені та вже чинні нормативно-правові акти – далі в статті.

Нормативно-правові акти. Вересневі зміни

1.Нова українська школа для першачків

У новому Законі України “Про освіту” (ухвалений Верховною Радою 5 вересня) йдеться, що учні вчитимуться 12 років. У повній загальній середній освіті: для початкової освіти – з 1 вересня 2018 року; базової середньої освіти – з 1 вересня 2022-го. А для профільної середньої освіти – з 1 вересня 2027 року.

Новий Держстандарт визначив, що мова в освітньому процесі є державною, тобто українською. Крім того, викладачі освітніх закладів можуть викладати одну чи кілька дисциплін на різних мовах. Це – державна, англійська, інші офіційні мови ЄС.

За обов’язковими результатами, дитина  повинна вміти, знати й розуміти після кожного з 2 циклів навчання в початковій школі. Це після 2-го та 4-го класів.

Змінили й погляд на святкування першого дзвоника. У Міністерстві освіти і науки розповіли, що цим питанням має займатись кожен НЗ і самостійно. Таким чином, свято могли провести як 1 вересня (тобто в суботу), так і 3-го (у понеділок).

Також у Законі передбачені зміни стосовно порядку атестації та сертифікації педагогів. Разом з тим, призначення керівників державних та комунальних закладів загальної середньої освіти, груп продовженого дня й т. д.

Картинки по запросу нова українська школа

2.Нормативно-правові акти. Кваліфікаційний іспит для адвокатів 

Про оновлену процедуру складання кваліфікаційного іспиту адвокатами йдеться у рішенні НААУ №25 від 30.03.2018 року.

Починаючи з 1 вересня цього року, документи необхідно подавати за допомогою «єдиного вікна», що на сайті НААУ. Заповнюючи аплікаційну форму, відразу можна оплатити збір за складання іспиту. А відповідно до оновленої процедури, іспит поділяється на теоретичну частину (галузь права, історія адвокатури та адвокатської етики) та практичні завдання. До останнього відносять вирішення юридичних задач, складання процесуальної та іншої документації. Тобто ті завдання, з якими адвокат зустрічається в повсякденному житті.

Картинки по запросу кваліфікаційний іспит для адвокатів

3.Для платників єдиного внеску звітність за новим форматом

У Державній фіскальній службі наголосили про чинність наказу Міністерства фінансів України з 1 серпня (документ № 511).

Картинки по запросу звітність за новими формами

4. «Пакунок малюка»

З 1 вересня на кожну родину під час виписки з пологового передбачений “Пакунок малюка”. Це, на думку Володимира Гройсмана, серйозна допомога в першу чергу сім’ям зі складним матеріальним становищем. У наборі 25 необхідностей – від підгузок, пелюшок і одягу до інформаційних матеріалів. Укомплектований пакунок у коробку-колиску розміром 43×70×27 см.

5.Нова держбудівельна норма

1 вересня 2018-го набрала чинності нова державна будівельна норма Б.2.2-12:2018 “Планування і забудова територій”. Новим містобудівним ДБН вводяться нові лінії обмеження висотності (“блакитні лінії”), забудови у зелених зонах (“зелені лінії”). Також обмеження забудови на рахунок безпеки евакуації (“жовті лінії”), обмеження щільності та поверховості й т. д. Передбачені й так звані “острівці безпеки”. Таким чином, облаштують дороги. При цьому діятимуть обмеження стосовно паркувань на тротуарах і дорогах. Акцент роблять і на інклюзивний простір. Разом з тим, впровадять енергоефективні заходи, збільшать площу навчальних класів.

Крім того, на територіях житлових кварталів розробники пропонують збільшити у 2 рази майданчики для відпочинку для дорослих і в 10 разів господарські площі задля занять фізкультурою.

Картинки по запросу державна будівельна норма

 

Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Судові справи.

Нормативно-правові акти: топ-5 вересневих змін