Сьогодні доволі часто зустрічаються неприємні ситуації на вулиці. Випадки нападів частішають. Тому не дивно, що все більше людей запасаються зброєю. Зручним видом є кишеньковий ніж. Як його застосовувати проти нападника, як уникнути плачевних наслідків та коли взагалі краще не виймати ніж із кишені – далі.

Ніж як засіб для захисту. Важливі правила

Перед тим, як застосувати ніж проти іншої людини варто знати, що це вважається насильством. Разом з тим, звичайна демонстрація у деяких випадках може розцінюватися як злочин. Виняток – явна самооборона.

Коли ж Ви все-таки дістали ніж – діяти необхідно розсудливо, самі ж дії спровоковані більш ніж на 100%. Краще не розмахувати ножем, якщо Ви цього робити не вмієте, адже можете нашкодити й собі. Гірший варіант – Ви позбавити людину життя. А за це доведеться відповідати у в’язниці.

Буває, що нападник, побачивши ножа, може відступити. Однак можливе й таке, що ненадовго та вже не сам. Тому варто втекти з місця розбірок, викликати поліцію.

Правила застосування ножа при нападі

Вам необхідно володіти знаннями анатомії. Це потрібно для того, щоб знати куди наносити удари ножем, аби вони не призвели до смертельних наслідків. Отже, нижче малюнок-схема:

 

А – артерія, яка проходить через скроню. Якщо зачепити – не уникнути сильної кровотечі.

В – сонна артерія і яремна вена. Той самий випадок із кровотечею та смертельним наслідком. Однак при дуже сильному порізі та розриві. Нападник втратить свідомість через 5-15 с. Проте в наркотичному сп’янінні може боротися хвилину.

С – трапецієподібний м’яз. Відповідає за рухи суглобів плеча.
D – якщо надріз на зовнішній стороні грудних м’язів зробити горизонтально до руки, то це ймовірно призведе до розриву головної вени, не оминути сильної кровотечі.

Е – дельтоподібний м’яз (надріз поперек). Головне не перестаратися, аже може спровокувати сильний розрив.
F – біцепс (двоголовий м’яз плеча). На цій ділянці дуже багато вен.
G – внутрішня частина ліктьового суглоба. Окрім вен є зв’язки, які відповідають за рухи передпліччя.
Н – горизонтальна ділянка лоба заповнена венами. Поріз буде сильно кровоточити, це ж засліпить противника.

І – поріз щоки та щелепи призведе до сильного болю, адже на цій ділянці знаходяться головні нерви.
– шия та горло. Поріз по горизонталі може зачепити не лише яремну вену, а й трахею та зв’язки. Вони ж відповідають за рухи голови.
К – трапецієподібний м’яз.
L – грудний м’яз. Нападник, маючи рану в цій частині, не зможе наносити сильні удари.
М – черевна порожнина. Сильний вертикальний надріз знерухомить кривдника.
N – якщо порізати черевну порожнину горизонтально, може призвести й до випадання нутрощів.
О – ділянка між променевою та ліктьовою кістками. Поріз глибший за 2 см спровокує розрив вен, не уникнути швидкої крововтрати.
Р – на потилиці є група артерій. Буде сильна кровотеча, якщо відбудеться розрив.
Q – зовнішня сторона лопатки. Поріз знерухомить плече.
R – ділянка між лопаткою та хребтом (вертикальний надріз). М’язи в цьому місці відповідають за більшість рухів верхньої частини тулуба.
S – якщо зробити вертикальний надріз над грудною кліткою і у нирки – це призведе до сильного болю. Як результат – кривдник перестане рухатися.
Т – горизонтальний надріз на потилиці. М’язи та вени відповідають за рухи голови.
U – трапецієподібна м’яза (задня частина). Поріз знерухомить нападника.
V – надріз через спинні м’язи, між нижнім краєм лопатки і хребтом, краєм лопатки призведе до сильних больових відчуттів.
W – поперек (горизонтальний надріз). Ця ділянка містить багато нервових закінчень. Знерухомить верхню частину тулуба.

Смертельні удари

Порізи на руках:

А – плечова артерія. Вона досить товста. Її розрив призведе до втрати свідомості за 15 с. Смерть настане протягом 90 с.
B – вени та артерії.
С – променева артерія. При розриві нападник втратить свідомість протягом 30 секунд, а смерть настане через 2 хв.

Порізи на тілі:

 

А – якщо вдарити ножем перепендикулярно до хребта, то не оминути розрізу передньої частини шиї. Як наслідок – розрив сонної артерії та розкриття трахеї. Втрата свідомості за 5 с. Смерть – за 12 с.

В – внутрішня частина правої пахви. При порізі можна розрізати праву легеню. Наслідок – внутрішній крововилив і швидка смерть.

С – рана з правого боку грудної клітки під кутом 45 градусів пошкодить печінку. Втрата свідомості – 1 хв або смерть протягом 5 хв.

D – підключична артерія. Розрив спровокує втрату свідомості за 2 с., а смерть настане за 5 с.

Е – внутрішня частина лівої пахви. Лезо входить паралельно ребрам. Розрізати можна легеню і серце. Наслідок – миттєва втрата свідомості, смерть протягом 3 с.

F – центр черевної порожнини, 2,5-6 см. над пупком. Поряд розташована головна артерія, а також головна вена в тілі людини. У випадку розриву втрата свідомості настає через 1-2 секунди. Смерть – 3-5 с.

G – ділянка біля мочки вуха. При сильному ножовому ударі можна проникнути всередину черепа. Наслідок – миттєва смерть.

Н – поріз нирки. Практично миттєва втрата свідомості, а за нею і смерть, яка може настати протягом хвилини. Якщо навіть нирка не постраждає, може розірватися одна із вен.

Ця стаття не є порадою, як правильно різати нападника, йдеться про правила, якими не варто нехтувати. Кожен має знати, що є межі, за які не можна переступати. Такі крайності далеко не завжди закінчуються добре. Самі ж дії можуть потягнути за собою смерть або ж в’язницю. Тому завжди треба думати перед тим, як розмахувати ножем.

Інформацію про консультування Ви можете отримати на сайті.

Ніж як засіб самозахисту: правила застосування
Tagged on: