Неякісна медична допомога: як подати позов до суду на лікаря?

Кожного разу, як ми йдемо до лікаря сподіваємось, що цей нарешті хороший і кваліфікований фахівець. Однак знову натрапили на недобросовісного. Раніше закінчувалось це максимум скандалом з нашого боку. Проте зараз терпець увірвався та й слова вже не діють. Що ж, у наш час неякісна медична допомога – не рідкість. Але, якщо Ви вирішили поборотися за свої права та звернутися до суду, то стаття для Вас. Отож, як це зробити правильно – далі.

Неякісна медична допомога. Звернення до суду

Насамперед, варто визначитись із причиною. Тобто зрозуміти, чому виникла неприємна ситуація. Чи то стався нещасний випадок, чи лікувальний процес мав недоліки.

Звернутися до суду може кожна цивільно дієздатна особа. В тому числі, якщо це стосується неякісної роботи медичних працівників. Адже правила однакові для всіх, відповідно до статті 55 Конституції України.

Для того, щоб будь-яка справа мала успішний результат, необхідна не лише наполегливість, а вагомі докази на визнання провини. Доказами може бути вся надана інформація, що стосується певної справи. Також, що слугує підтвердженню позиції заявника. До цього ж, варто вказувати причинно-наслідковий зв’язок між результатами неякісної меддопомоги та завданою здоров’ю шкодою. Наприклад, це висновки експертів, фахівців, показання свідків.

Алгоритм дій при зверненні до суду

Коли нанесли шкоду здоров’ю:

  • зібрати всі відомості (висновки, консультації фахівців, також це може бути історія хвороби, довідки та різноманітні виписки). У разі відмови будь-яким органом на отримання документів, можна подати до суду клопотання;
  • коли лікування пов’язане з медичним страхуванням, слід прийти до компанії-страховика, де повинні організувати безкоштовне проведення досудової експертизи;
  • звернутись із заявою в органи управління охорони здоров’я, попросивши розглянути цей випадок спеціальною лікарською комісією;
  • спробувати врегулювати спір ще до суду. Для цього звернутись із претензією до керівника того медзакладу, де працівник нашкодив;
  • правильно оформити позов, додати до заяви всі докази та направити до суду.

У позовній заяві має бути інформація щодо перебігу подій з того моменту, як звернулися до медичного працівника й до моменту порушення права. При цьому слід зазначити конкретні негативні дії, що допустив лікар. А також додати зібрані докази. Це означає, що завдану шкоду потрібно описати в усіх деталях.

Крім того, важливо посилатись на законодавство, де йдеться про порушення. Найчастіше є вказівкою на обов’язок медичних працівників надавати безпечні послуги належної якості за встановленими стандартами. Коли вже все зробили, тобто подали заяву, лишається чекати справедливого рішення.

Якщо Вам потрібна правова допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Судові справи.

Неякісна медична допомога: як подати позов до суду на лікаря?