Розлучення можливе в адміністративному та судовому порядку. Складнощами при такому процесі можуть стати: спільне майно, наявність неповнолітніх дітей. Проте існують випадки зовсім нестандартні. Про це – далі.

Якщо чоловік або дружина перебуває за кордоном, а ви хочете подати заяву про розлучення, то існують певні нюанси. Треба, щоб той із подружжя, що зараз не може фізично бути присутнім у РАГСі, заповнив заяву своєю мовою і отримав печатку від нотаріуса у своїй країні. До того ж від нього вимагатиметься заява про те, що він дозволяє розірвати шлюб за його відсутності. Ця заява також має бути завірена. Треба вказати поважну причину відсутності.

Далі цю заяву треба передати до України, перекласти і завірити у нотаріуса. Розлучення буде офіційним через місяць після подачі такої заяви до відповідних органів.

Якщо ж чоловік чи дружина перебувають поза територією України і не дає згоди на розірвання шлюбу, то рішення теж є. Треба звернутися до суду за місцем свого проживання. Є варіант, що один з подружжя не з’явиться до зали суду. А якщо він не прийде тричі, то рішення про ваше розлучення буде прийняте без участі цієї особи.

Є випадки, коли іноземці, одружені з громадянами України, теж вимагають розлучення. При цьому вони перебувають у своїй країні. Для такої справи потрібен кваліфікований юрист. Процес розірвання шлюбу залежить від місця його реєстрації. Якщо церемонія одруження відбувалася на території України, то саме цей орган повинен займатися і процесом припинення шлюбу. Для такої справи треба оформити довіреність на адвоката, що займатиметься даною проблемою. Її складають і завіряють у нотаріуса на Батьківщині заявника, а тоді передають в Україну. Потрібна також легалізація такої довіреності та її переклад. Отже, адвокат буде представляти інтереси заявника в українському суді та діяти від його імені.

Ще одна категорія розлучень, що має свої особливості – розірвання шлюбу із зниклими безвісти чи недієздатними. Також ця категорія включає розлучення з особами, що перебувають в ув’язненні.

Таке розлучення відбувається без участі згаданих осіб. Для того, щоб суд прийняв рішення на вашу користь потрібно зібрати відповідні документи, що підтверджуватимуть причину такого розлучення. Наприклад, рішення суду про покарання особи і позбавлення його волі. при цьому строк покарання має бути більше, ніж три роки. Або ж відповідне рішення суду про те, що особа недієздатна або ж визнана зниклою безвісти.

Є помилкова думка, що факт ув’язнення чоловіка чи дружини або те, що він зник безвісти, автоматично розриває між вами шлюб. Але це не так. Рішення суду є обов’язковим, щоб подати таку заяву.

А для того, щоб навіть такі нестандартні процеси розлучення пройшли для вас якнайкраще, можна звернутися за правовою допомогою до кваліфікованих юристів проекту “Ваш юрист”.

Нестандартне розлучення. Що робити у такому випадку?