Нещеплені діти: заборона стосовно відвідування освітніх закладів

Нещеплені діти не можуть ходити до шкіл і дитячих садків. Таке повідомлення отримали обласні державні адміністрації. Міністерство освіти здоров’я разом із Міністерством освіти направили відповідний офіційний лист. Думки з цього приводу розділилися. Ті, хто вакцинував своїх дітей підтримує таке рішення. Ті ж хто проти – обурені. Зрозуміти можна як тих, так і інших, адже без щеплень можна підчепити віруси, з щепленнями отримати погані наслідки. Як діє відповідна заборона – далі.

Нещеплені діти. Заборона відвідувати освітні заклади

В Україні, за інформацією МОЗ, нестійка епідемічна ситуація з інфекційних хвороб. Частішають випадки захворюваності на кір, краснуху, епідемічний паротит, кашлюк, дифтерію тощо. Тому такі заходи є виправданими.

<nbsp;>

При цьому пояснюють, згідно із українським законом щодо захисту населення від інфекційних хвороб, нещеплені діти мають навчатись дистанційно, тобто вдома. У свою чергу кожен освітній заклад має вирішити це питання, як організовувати навчальний процес для таких дітей.

Безумовно, ризики стосовно корупційних шляхів з боку батьків є. Адже ніхто не захоче дитину тримати вдома, обмежувати у спілкуванні з однолітками. Тим самим імовірно купуватимуть медичні довідки. У такому випадку наголошують, що безпека та життя дітей є найголовнішим і не потрібно порушувати закон.

Нещеплені діти. Календар щеплень

Стосовно листа, то є просто нагадуванням щодо напруженої епідемічної ситуації та проханням слідувати законодавчим вимогам. У статті 15 передбачена відповідна заборона. Це означає, що нову заборону не ввели, вона діє з 2000 року. А в статті 12 ідеться про обов’язкове проведення щеплень. Аналогічною нормою виступає ЗУ (ст. 27) “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення”, що діє з 1994-го.

Зважаючи на вищевказане, освітні установи практично не можуть юридично контролювати й виконувати ці вимоги. А велика кількість дітей так і відвідує їх без календарних щеплень. Відомості мають бути в карті профілактичних щеплень (форма 063/о), що повинні вестись у дитсадках і школах.

Календар щеплень

 

Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Ваш юрист.

Нещеплені діти: заборона стосовно відвідування освітніх закладів