Українським любителям нерозмитненого авто варто знати, що їм загрожує штраф – 420 000 гривен. Це – 300% обов’язкового митного платежу за їзду на машині з іноземною реєстрацією. Крім штрафу, поліцейські мають право забрати нерозмитнені автомобілі на арештмайданчики. А це задля подальшої конфіскації в державний дохід.
Відповідне рішення було прийнято Вищим адміністративним судом України. Віднині й районні суди будуть дотримуватись такої позиції. Загалом, розмір штрафу залежить від того, скільки коштує пригнана з-за кордону машина. Були ситуації, коли сума штрафу перевищувала 1 млн гривень.
Звідки найчастіше приганяють авто, пункти пропуску через кордон, схеми ввезення авто – далі.
Нерозмитнені авто. Ввезення та використання без “розтаможки”
Існують дві схеми:
- “на іноземця”;
- “вічний транзит”.
Якщо поглянути з юридичної точки зору, то схема “вічного транзиту” є кращою. За українським законодавством щодо притягнення до адмінвідповідальності водіїв нерозмитнених авто, спостерігається недолік. “Вічний транзит” – схема, що дозволяє їздити на іноземному авто, не обмежуючи себе в часі з термінами (без повторної оплати штрафів). Принцип у тому, що водій одноразово сплачує штраф. Це – 8500 гривень за нерозмитнене авто. Після цього ж законодавство не зобов’язує вивозити машину за межі України. Таким чином, якщо складається протокол та виноситься постанова щодо накладення штрафу, користуватись авто можна й далі. Бо за однаковою статтею притягнути водія до адміністративної відповідальності не можна. Як виняток – машину забрали на штрафмайданчик. Адже звідти повернути нерозмитнене авто дуже складно.
Нерозмитнені автомобілі. Звідки везуть?
Найчастіше завозять до України з:
- Литви (номери LT);
- Польщі (номери PL);
- Латвії (номери LV);
- Угорщини (номери H);
- Німеччини (номери D);
- Румунії (номери RO);
- Болгарії (номери BG);
- Придністров’я (придністровські номери).
Пропускні пункти через кордон є в:
- Ягодині (авто з Польщі);
- Шегин – Медика;
- Грушеві – Будомєжі;
- Краковці – Корчові (Польща);
- Угриневі – Долгобичуві;
- Смільниці – Кросценкові;
- Гребенневі – Рава-Руській (Польща);
- Нових Яриловичах – Новій Гуті (Білорусія).
Основними правилами, про які слід знати, коли купуєш нерозмитнене авто, є:
- переоформити машину з єврономерами на нового власника не можна. Таким чином, договір купівлі-продажу немає жодної гарантії й захисту з боку держави;
- якщо нерозмитнений автомобіль оформляється на українця (будь-який спосіб), то новий власник може натрапити на штрафи (ст. 485, Митний кодекс);
- за незаконне використання машини на іноземних номерах відповідальний той, хто ввіз авто до України (транзитний режим або тимчасове ввезення).
Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію щодо консультування знайдете на сайті.