Нерозмитнені автомобілі нині в Україні стають все більш популярними. Це не дивно, адже купити пригнане з-за кордону авто набагато дешевше, аніж придбати його в Україні. Якщо порівнювати ціни на авто нашої держави з країнами ЄС, багатьма країнами СНД, то різниця може становити до 200-300% вартості. Куди не глянь – як не польські, так литовські номери. Виникає питання, чи дійсно українець може дозволити собі іномарку за доступною ціною? Чи законні такі авто, аби потім не відповідати перед законом? Про це та про можливі ризики – далі в статті.

Нерозмитнене авто. Бажання сильніше за страх

Рекламні “контори” не сплять. Пропозицій недорого придбати авто з документами – багато. В основному приганяють з “Європи” чи “Литви”. А дехто говорить, що авто знаходиться в Україні з готовими документами. Потенційному покупцеві варто знати, що на нашій території перебування таких машин – порушення закону. Однак велике бажання сильніше за страх. Як же можна відмовитися від “бехи” на литовських номерах, якщо ціна така, як і в “ланоса”.

Вибір в Україні

Більшість нерозмитнених авто до України потрапляють із Литви, є й безліч польських. Також фігурантами є Чехія, Словаччина, Болгарія, ін. Популярними є німецькі авто – BMW, Volkswagen, Audi, Mercedes. Не меншої популярності набирають Renault, Citroen, Volvo, Opel. Рідше можна зустріти авто з США чи Японії.

Нерозмитнене авто. Ціни

Для того, аби зрозуміти різницю цін – проведемо декілька прикладів. Середня ціна в Європі на BMW 5 серії (універсал), 3-літровий дизель і автомат 2000-2003 років коштує 3-4 тисячі євро. В Україні розмитнений і легальний автомобіль коштуватиме $8-10 тис.

Ціни в Європі на мінівен Volkswagen Touran 2006-2008 років випуску з бензиновим двигуном і механікою – 5-6 тис. євро. Таке ж авто в Україні (розмитнене) – $11-12 тис.

Volkswagen Golf IV 2000-2003 (дизельний двигун, ручна коробка передач) у Європі – 1,5 – 2 тис. євро. В Україні авто обійдеться в $5-8 тис. Однак дивлячись у якому стані.

Незважаючи на те, що потрібно заплатити ще й за пригон і відповідні документи (від 700 євро) – вигода є однозначно. До того ж, згадайте ціни українського виробника. До прикладу, ZAZ Sens оцінюється у 179 тисяч гривень. Це майже $7 000), а от ZAZ Forza ще дорожчий. Його вартість – 260 тисяч гривень. Це біля $10000.

Продавці нерозмитнених авто часто наголошують на їх відмінному стані. Пояснюють це тим, що в Європі дороги кращі, там немає розбитого асфальту, об які ламалися б авто. Безумовно таке є. Однак варто задуматися, яким чином ці машини будуть кататися по нашим “дорогам”. Чи їх стан різко погіршиться!?

Як придбати нерозмитнене авто в Україні?

Для покупки таких авто – багато не треба. Для початку необхідно знайти сайт із відповідним оголошенням, переглянути варіанти машин, заплатити за неї й отримати свого коня з пакетом документів. У цьому випадку є великі ризики, адже перевірити фірму на реальність складно.

Приганяти за замовленням нині досить поширено. Вартує така опція від 700 євро. Тому багато компаній пропонують вибирати авто саме на автомобільних сайтах Литви або інших країн. Як це працює? Особа, яка знаходиться за кордоном, буде надсилати Вам фото машин скайпом чи вайбером. Якщо Ви зупинитесь на певному виборі – машина  приїде до Вас додому. Щодо документів,то найпопулярніший варіант – Вас оформлюють як співробітника литовської компанії і це дає право водити в Україні таке авто. 

Є фірми, які забезпечують покупцеві виїзд до Литви, щоб там він особисто вибрав авто. Далі власник приганяє машину в Україну, перетинаючи на ній кордон. При ньому документи співробітника зарубіжної компанії.

Більш до легального відноситься наступний варіант. Так само, на сайті вибирається авто, фото Вам скидають через мережі, саму ж машину привозять під двері будинку. Однак є різниця! В Україну автомобіль ввозить іноземець – працівник фірми. Відповідно до цього, з компанією покупець заключає договір щодо підтримки. Через рік Ви платите $150-200 і компанія перетинає кордон на Вашому авто знову. За кермом має бути іноземець.

Підводні камені

Варто знати, що кожен із варіантів є лише частково легальним. Відповідно до законодавства України, нерозмитнені авто можуть знаходитися не більше 10 діб. Коли закінчується термін – порушується Митний кодекс України (ст. 95). Таке порушення карається штрафом. У разі несплати – Вашу машину заберуть на арешт-майданчик. Коли ж Ви будете її звідти забирати, доведеться заплатити ще й за послуги евакуатора й стоянки. Поки держава знаходиться у пасивній позицій щодо нерозмитнених авто, поліцейські і митники прямого зв’язку не мають.

Виявилося, що Ви не власник. Людина, яка купила нерозмитнене авто, майнових прав на нього не має. Якщо ж Вашу машину викрадуть, у поліції Вам більше за все відмовлять і заяву приймати не будуть. Вони пояснять це тим, що немає підтвердження, що Ви є власником. А фірму, через яку Ви придбали авто, давно ліквідували. Що з цього виходить? Вас “надули”. Тому деякі компанії беруть за свої послуги дорожче, однак дають актуальні документи та без проблем можуть пройти перевірку правоохоронцями. Як висновок, краще переплатити, але отримати законний пакет документів.

Отже, українці готові піти на ризик щодо легальності, але купити дешевше авто. Якщо Ви вирішили придбати елітну іномарку, краще звернутися до солідних фірм, поїхати за машиною самостійно, щоб її на місці перевірити. Пересуватися в Україні на нерозмитнених авто вважається правопорушенням.

Інформацію про консультування, Ви можете отримати у нас на сайті.

 

Нерозмитнене авто – чи можна його купити в Україні?