У попередній статті про аліменти ми писали, що прийняли законопроекти, спрямовані на посилення відповідальності боржників (№8296, №8295). До того ж, із такими нововведеннями з’являється гарантія на гідне фінансове утримання дітей із неповних сімей. При цьому прагнуть реалізувати систему, покликану мотивувати батьків. Іншими словами, сумлінні неплатники аліментів матимуть як мінімум податкові пільги.

Зважаючи на українські законопроекти, у Мін’юсті презентували інфографіку “Зарубіжний досвід боротьби з неплатниками аліментів та Законопроект 8296”. Тим самим, порівняли методи боротьби з Україною.

Неплатники аліментів. Закордонний досвід боротьби – Міністерство юстиції

Використана інфографіка: minjust.gov.ua

Відповідальність за несплату аліментів

Використана інфографіка: minjust.gov.ua

Розмір аліментів

Використана інфографіка: minjust.gov.ua

Тимчасовий виїзд дитини за кордон

Використана інфографіка: minjust.gov.ua

Боротьба з боржниками

З інфографіки видно, що в європейських країнах і країнах СНД суттєво суворіші методи боротьби з боржниками аліментів. Так само, як і жорсткіша відповідальність. До прикладу, в Німеччині змушують виконувати роботу, конфісковують і продають майно та навіть ув’язнюють на 3 роки. За те, щоб позбавляти волі й США, Казахстан, Білорусь.

Щодо розміру аліментів за кордоном, то, наприклад, у Канаді це 45% від сукупного доходу сім’ї.

Нагадаємо, раніше вже повідомлялось про нові види покарань для неплатників аліментів. Однак у Міністерстві юстиції планують збільшити розмір виплат. А також ввести кримінальну відповідальність для ухилянтів від суспільно-корисної праці.

Зокрема, боржників забезпечуватимуть роботою, а зароблені гроші йтимуть на погашення аліментних боргів. А в законопроекті №7277 йдеться про посилену відповідальність для неплатників аліментів, який дозволив багатьом матерям зітхнути з полегшенням. Адже в одного з батьків є право тимчасово вивезти дитину за кордон без дозволу того, хто заборгував аліменти.

Проте, щоб це зробити, необхідна довідка, що підтверджує заборгованість на понад 6 місяців. Права ж боржника відновлюються, як тільки він виплатить кошти. Загалом, заборону одного з батьків можна вирішити в судовому порядку.

Інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Юридична консультація щодо розлучення і його наслідків.

Неплатники аліментів: як із ними борються за кордоном?