Чого не варто робити та який вихід?
Вихід – виписати небажаного мешканця. Якщо це член сім’ї – з ним справа складніша, аніж із тимчасовим жителем. Щодо останнього, то якщо більш ніж півроку цей мешканець у квартирі не живе та не бере на себе долю витрат, то через суд виселити його можна швидко. Особливо у випадку пошкодження майна. Якщо людина проживає в квартирі незаконно, то виселити її зовсім нескладно. Для цього необхідно написати позовну заяву до суду.
Підстави і документи, необхідні для зняття з реєстрації
Заяву з проханням виселити особу можна подати як за місцем реєстрації мешканця, так і в районі Вашого місцезнаходження. До заяви необхідно додати докази Вашого права на власність квартири (дарча, договір купівлі-продажу). Далі технічний паспорт житла. Якщо людина для Вас чужа – підтвердження того, що ви не є родичами тощо. Загалом заяву подають в кількох примірниках. Це залежить від того, скільки третіх осіб і відповідачів. Аби виселити людину необхідне судове рішення, яке вступило у законну силу, про позбавлення права власності на житло чи права користуватися ним. Також визнання відсутності людини чи свідоцтва про смерть. У випадку перебування цією особою в спеціалізованих закладах. З 14 років підліток має право на самостійне написання заяви про зняття з реєстрації. Разом із заявою подається документ з відомостями про місце проживання. До 16 років – свідоцтво про народження. А також наявний військовий квиток чи посвідчення приписки.
Виселення колишнього чоловіка чи дружини
Цей процес необхідно почати з грамотної позовної заяви. Для цього варто залучити досвідченого юриста, аби не наробити помилок. Існують випадки, коли виселити неможливо – вагітність чи наявність родинних зв’язків. Коли ж таких питань не виникає, необхідно зібрати можливі докази та додати до заяви. Це прискорить розгляд справи. Трапляється й таке, що подається зустрічний позов (заявлені права на частину житла або ж на виплату компенсації). У разі виникнення такої ситуації, слід знову ж таки оперуватися доказами, підтвердити те, що дійсно житло придбане спільно чи інші факти на право власності.
Примусово позбавити житла людину можна лише за рішенням суду!
Інформацію про консультування з питань виселення і припинення реєстрації за місцем проживання, Ви можете отримати у нас на сайті.