Нерідко буває, коли у Вашій квартирі прописаний небажаний співмешканець. Наприклад, попереднього власника родич, або ж після розлучення колишня дружина чи чоловік й досі проживають у квартирі. Існують й випадки, коли Ви у свій час дозволили комусь із родичів проживати на Вашій території, а тепер вони не хочуть зніматися з реєстрації й виселятися. В житті трапляються різні ситуації. Часом батьки навіть намагаються вигнати власних дітей. Що робити, коли такі жителі не лише займають житлову площу, а й відмовляються платити комуналку. Одним словом, сидять у Вас на шиї. Чи є вихід із таких ситуацій – спробуємо розібратися.
Насамперед варто зазначити, що перед тим, як когось вселяти у приватизоване житло необхідно знати про наслідки. Навіть власнику важко виселити прописану особу.

Чого не варто робити та який вихід?

Якщо людина прописана у Вашій квартирі, ні в якому разі не змінюйте замки, не виставляйте речі за двері, не виштовхуйте з помешкання. Пам’ятайте, прав на це у Вас не має. Згідно із законодавством – прописані у квартирі мають ті ж самі права, що і власник. Примусово виселяти можуть лише судові виконавці або ж правоохоронці. В інакшому випадку, на Вас можуть подати до суду і стягнути компенсацію за завдану шкоду.

Вихід – виписати небажаного мешканця. Якщо це член сім’ї – з ним справа складніша, аніж із тимчасовим жителем. Щодо останнього, то якщо більш ніж півроку цей мешканець у квартирі не живе та не бере на себе долю витрат, то через суд виселити його можна швидко. Особливо у випадку пошкодження майна. Якщо людина проживає в квартирі незаконно, то виселити її зовсім нескладно. Для цього необхідно написати позовну заяву до суду.

Підстави і документи, необхідні для зняття з реєстрації

Заяву з проханням виселити особу можна подати як за місцем реєстрації мешканця, так і в районі Вашого місцезнаходження. До заяви необхідно додати докази Вашого права на власність квартири (дарча, договір купівлі-продажу). Далі технічний паспорт житла. Якщо людина для Вас чужа – підтвердження того, що ви не є родичами тощо. Загалом заяву подають в кількох примірниках. Це залежить від того, скільки третіх осіб і відповідачів. Аби виселити людину необхідне судове рішення, яке вступило у законну силу, про позбавлення права власності на житло чи права користуватися ним. Також визнання відсутності людини чи свідоцтва про смерть. У випадку перебування цією особою в спеціалізованих закладах. З 14 років підліток має право на самостійне написання заяви про зняття з реєстрації. Разом із заявою подається документ з відомостями про місце проживання. До 16 років – свідоцтво про народження. А також наявний військовий квиток чи посвідчення приписки.

 

Виселення колишнього чоловіка чи дружини

Цей процес необхідно почати з грамотної позовної заяви. Для цього варто залучити досвідченого юриста, аби не наробити помилок. Існують випадки, коли виселити неможливо – вагітність чи наявність родинних зв’язків. Коли ж таких питань не виникає, необхідно зібрати можливі докази та додати до заяви. Це прискорить розгляд справи. Трапляється й таке, що подається зустрічний позов (заявлені права на частину житла або ж на виплату компенсації). У разі виникнення такої ситуації, слід знову ж таки оперуватися доказами, підтвердити те, що дійсно житло придбане спільно чи інші факти на право власності.

Примусово позбавити житла людину можна лише за рішенням суду!

Інформацію про консультування з питань виселення і припинення реєстрації за місцем проживання, Ви можете отримати у нас на сайті.

 

 

Небажаний співмешканець або як його виселити з квартири