Дві попередні статті про освітні послуги та їх надання розкрили тему ліцензування сфери освіти. Ще одна, третя частина, повідомить вам про не менш важливі аспекти такої діяльності – переоформлення ліцензії, її дублікат та анулювання.

Спочатку поговоримо про те, який термін дії отримує ліцензія на надання освітніх послуг. Законодавство передбачає, що така ліцензія дійсна від трьох до дванадцяти років, її термін не може бути меншим за повний цикл навчання.

Термін дії можна продовжити , таке рішення приймає орган ліцензування.

Переоформлення ліцензії теж здійснює орган ліцензування. Це відбувається у кількох випадках. Наприклад, тоді, коли змінюється назва навчального закладу або ж дані суб’єкта підприємницької діяльності. Також впливає на переоформлення зміна юридичної адреси та зміна ліцензованого обсягу освітньої послуги. До того ж, ліцензія вимагає переоформлення у тому разі, коли була проведена атестація навчального закладу чи його філії.

Наступним питанням стане дублікат ліцензії. Коли його видають і за яких умов? Розбираємось.

Якщо ліцензію було втрачено чи пошкоджено, то навчальний заклад має право отримати дублікат ліцензії. Для цього треба подати заяву у орган ліцензування та підтвердити оплату дубліката.

У той період, коли навчальний заклад ще не отримав дублікат, діяльність провадиться з допомогою відповідної довідки від органу ліцензування. А нову ліцензію – дублікат – можна отримати через десять днів. Термін його дії просто продовжує термін ліцензії і не може тривати довше

Ще одним важливим аспектом є ліцензійні умови. Вони визначаються МОН. А контролює їхнє виконання орган ліцензування. Контроль відбувається у формі перевірок – планових та позапланових. Заплановані перевірки проводять один раз у рік.

Після такої перевірки можуть виникнути деякі проблеми. Наприклад, перевірка виявить певну невідповідність ліцензійним умовам, результати такої перевірки можуть навіть призвести до анулювання ліцензії.

То що ж може стати підставою такого анулювання? По-перше, сам навчальний заклад може повідомити про скасування ліцензії. По-друге, якщо суб’єкт за три місяці після перевірки не виправить помилки і не виконає всі ліцензійні умови, то ліцензія анулюється. По-третє, недостовірні відомості у основних документах, попереднє провадження діяльності без ліцензії та створення перешкод для проведення перевірки теж стають підставами для анулювання ліцензії.

Рішення про анулювання приймає орган ліцензування на підставі розгляду справи Державною акредитаційною комісією.

Уся інформація, що пов’язана із анулюванням, переоформленням та дублікатами ліцензій обов’язково вноситься до ліцензійного реєстру.

Якщо вашу ліцензію анулювали, то подати заяву на її повторне отримання можна через рік.

Отже, як бачимо, тема ліцензування освітніх послуг досить обширна і вимагає знання багатьох нюансів. Нашою порадою потенційним ліцензіатам буде звернення до спеціалістів. Дозвольте фахівцям зробити свою роботу. Проект «Ваш юрист» має змогу надати всім охочим  консультації з питань ліцензування, а також взятися за отримання ліцензії.

Надання освітніх послуг: чи треба ліцензія? Частина 3