Сусіди… Одвічна тема боротьби, особливо коли ти живеш у багатоповерхівці. Комусь повезло, а для когось життя перетворилося на справжнє пекло. Приходиш з роботи, хочеш відпочити, а тут він – сусід із перфоратором. Однак ще гірше, коли ти спокійно й до квартири дійти не можеш. У під’їзді тебе зустрічають дебошири, наркомани, п’яниці та їх сміття. Про те, чи можливо якимось чином посприяти в таких ситуаціях – далі.
У яких випадках можуть виселити
Постійні сварки, п’яні розбірки, асоціальний спосіб життя. Як же поруч із такими жити? Чи може не жити… Варто знати, що Ви маєте право просити про їх виселення. Для цього необхідно подати позовну заяву до суду, керуючись Житловим кодексом.
Підставою для такого рішення може стати реальна загроза для мешканців (шкідливі речовини в квартирі, їх виготовлення тощо). Або ж коли сусіди смітять й розводять антисанітарію.
Перед зверненням до суду, необхідно дізнатися, які права на квартиру мають сусіди. Чи мають вони свідоцтво приватизації, договір купівлі-продажу, право на спадщину та інші відповідні документи. Коли ж сусіди є законними власниками, то судом спершу видається припис з необхідністю усунути порушення. У разі ігнорування, квартира правопорушника виставляється на публічні торги. Це лише за рішенням суду. Гроші від продажу йдуть до власника. При цьому вираховуються всі судові витрати. Однак питання виселення власника – крайній захід і суд такі рішення приймає рідко. У випадках, коли людині більше немає де жити, суд, більш за все, житла не позбавить. Одним словом, простіше виселити людину, яка не є власником.
Отже, коли сусід не має права на власність, квартира не приватизована – виселити можна. Перед тим, як звертатися до суду, необхідно повідомити про це сусідів. Якщо ж вони не намагаються владнати ситуацію мирно, тоді варто написати заяву.
Позов до суду
У випадку хуліганства (порушення тиші) слід написати колективне звернення, тобто всіх сусідів. До нього потрібно додати акти й протоколи. Їх складають правоохоронці. Коли ж у недобросовісних сусідів є дитина, краще звернутися ще й і в органи опіки та піклування. Далі – заборгованість за комуналку. Тоді варто звернутися в ЖКГ, у керівника взяти довідку про несплату. У разі недотримання норм гігієни – акти СЕС.
Загалом, усі зібрані документи можуть вирішити питання, а судове рішення стане на Вашу користь.
Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію Ви можете отримати на сайті.