Мова тіла: помилки, через які можете справити нехороше враження

Наше тіло має свою мову спілкування, так само, як і слова з вуст. Але чомусь ми частенько забуваємо, що жести та міміка можуть сказати більше та не завжди хороше. Не надавати значення своїм позам може означати приречення себе на провал. Чому так, яка ж мова тіла може стати помилковою – далі в статті.

Мова тіла. Про що говорять сигнали тіла?

Всі ми хоча б один раз ходили на співбесіди. І для декого вони завершувались прощанням. А чому – так і залишилось невідомим. Хоча насправді за Вашою поведінкою пильно слідкували. Можливо, Ви усміхались, а міміка говорила про інше?! За проведеними дослідженнями, у 90% найуспішніших працівників високий рівень емоційного інтелекту. Тобто це ті особи, що вміють контролювати себе під час розмови.

Далі опишемо класичні помилки.

Сутулість

Сутулість для співрозмовника означає не лише Вашу невпевненість, а й те, що Вам розмова не цікава. Повірте, на це звертає увагу роботодавець. Тому випрямляйте спину й ведіть себе впевнено. Ви ж не на допиті.

Багато жестів

Якщо Ви сильно жестикулюєте, то з боку можуть зробити висновки щодо перебільшеної правди чи ж її імітації. Таким чином, якщо ви не сильно розмахуєте руками, то значить ведете себе впевнено.  Коли ж відкриті долоні – є що приховувати.

Дивитесь на годинник

Якщо робите так часто, то тяжко не помітити зі сторони. Це ж також є проявом незацікавленості в розмові. Типу Ваш час уже вийшов.

Голова в іншу сторону

Звертати увагу на інших людей у приміщенні не потрібно. Це – демонстрація нецікавого діалогу, недовіра, можливо неповага. Щоб проявити зацікавленість слід трохи нахилити голову.

Мова тіла. Схрещені руки

Схрещені руки чи ноги – це закритість.

Слова не відповідають міміці

Тут все просто. Співрозмовник може не лише не зрозуміти, а й злякатися того, що говорите одне, а вираз обличчя інший. До прикладу, звільняючи працівника ви усміхаєтесь.

Активно киваєте головою

Кивати головою у знак згоди чи незгоди, звісно, можна. Проте робити це тоді, коли має місце.

Торкаєтесь волосся

Сумніваємось, що співрозмовник зрозуміє ваші часті торкання волосся. Вам би було приємно спілкуватись з людиною, яка б накручувала на палець коси чи копошилася б взагалі?! Навряд чи. Це ж говорить про ваш неспокій. Зосередьтесь на розмові.

Не дивитесь в очі

Уникати зорового контакту – це невпевненість з вашого боку або ж вам є що приховувати. Не потрібно цього робити, особливо, коли говорите про щось дуже важливе.

“Виїдати” поглядом

Пристально дивитись теж не найкращий варіант. Адже співрозмовнику може здатися, що ви налаштовані агресивно. Норма – це коли ви перериваєте зоровий контакт на 3-5 секунд.

Дивитись похмуро

Незадоволено чи похмуро дивитись говорить саме про себе, тобто вам нецікава розмова. Тож чому прийшли? Таким чином, умісні емоції допоможуть провести приємну розмову.

Слабке рукостискання

Знову ж таки означає те, що ви невпевнені в собі. Занадто сильно жмете руку – агресію.

Стискаєте кулаки

Ситуація, як і з схрещеними руками чи ногами. Закритість – ось про що говорять стиснуті кулаки. Не нервуйте вашого співрозмовника, відкрийтесь.

Недотримання дистанції

Запитайте себе, ви любите, коли біля вас занадто близько стоять? Таке враження ніби от-от вам не вистачить повітря. Чи не так? Зробіть крок назад. Врешті-решт дайте людині подивитись на вас.

Отож, робіть висновки і не створюйте самі собі неприємності. Повірте, від нас самих залежить результат.

 

Інформацію про консультування Ви можете отримати на сайті.

Мова тіла: помилки, через які можете справити нехороше враження