27 вересня набуває чинності Закон про реформування сфери паркування транспортних засобів. Це означає, що всі автомобілі, залишені на проїжджій частині, будуть евакуйовані. А їх власників чекатиме штраф. Молоді “айтішники”, яким набридли зухвалі порушники розробили зручний додаток. За допомогою нього кожен, хто помітить неправомірно припарковане авто, може допомогти поліції дізнатись про порушення. Більше про мобільний додаток – далі.

Мобільний додаток. Як за допомогою нього виявлятимуть неправомірно припарковані авто?

Помаранчева карта – це мобільний додаток, за допомогою якого можна зафіксувати порушення паркування за 1 хвилину. Розробники, побачивши неправильно припарковане авто, вирішили протестувати свій додаток. Зробили це наступним чином: за допомогою самого додатку та камери провели фотофіксацію. Кажуть, потрібно сфотографувати так, щоб було видно державний номер машини. Разом з тим і те, як саме порушено правило паркування.

Якщо фото має гарну якість, то номер і геолокація визначається автоматично. Коли ж ні – слід вводити вручну. А для розгляду скарг необхідні 2 і більше фотографії. Цього вистачить для того, щоб зайнятись оформленням заявки. Вона ж надсилається до обчислювального серверу, де проводиться попередня модерація.

Мобільний додаток. У чому суть роботи?

Робота команди полягає в тому, щоб перевірити геолокацію та державну реєстрацію транспортного засобу.

Перше правопорушення – SKODA стоїть на пішохідному переході. Цим самим заважає нормальному руху. По-друге, згідно нормативних документів, 10 метрів по обидві сторони автовласник не має права паркуватись, бо таким чином може не побачити пішохода, – Павло Волощук, розробник додатку.

Далі запит надсилається до Нацполіції України, де обробляється оператором. У разі підтвердженого адмінправопорушення правоохоронці вдаються до дій згідно з правилами про паркування ТЗ.

За присудженням штрафних санкцій має стояти відповідальний орган. Це або муніципальний інспектор, або інспектор Національної поліції.

Така система, кажуть “айтішники”, спонукатиме водіїв до ще більшої відповідальності та обережності. Адже через неправильно припарковані авто часто виникають аварійні ситуації, зокрема затори, блокування руху та поганий огляд.

Розробники мобільного додатку запевняють, що їхнє творіння не є самоціллю. До того ж, не є покликанням карати. Навпаки – прагнуть, аби водії навчилися поважати себе та інших, а також простір. І головне – створювати безпеку.

Нагадаємо, що суму штрафу розраховуватимуть виходячи з того, де водій залишив своє авто. Передбачують, що мінімальним стягненням буде 255 грн у випадках припаркованої машини на переході, перехресті, газоні чи на тротуарі. А максимальний розмір штрафу доведеться сплатити тим, хто залишить свій транспортний засіб на місцях для осіб з інвалідністю. Це – 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, 1020 гривень.

Якщо вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сайті.

Мобільний додаток: неправильно припарковані авто буде виявлено!