На сьогодні більшість станцій екстренної медицини облаштовані “середньовіччям”, де цілодобово чергують лікарі швидкої допомоги. Якщо взяти до уваги малі міста й села, до прикладу Боярку, що під Києвом, на ходу лише 2 карети “швидкої”. Хоча викликів за день може бути 20. За словами працівників, найбільша проблема – недокомплектація бригад. Як бути з поняттям “парамедик”, якщо для цієї ролі не вистачає ресурсів – далі.

Медреформа 2018. Замість лікарів “швидкої” – парамедики. Чи можливо це?

Співробітники медзакладів у регіонах запевняють, що проблемою є відсутність кадрів. Лишилися лише так би мовити ентузіасти. Молодь же йти не хоче, бо зарплати низькі, а робота важка – нічні чергування, апаратура, яка дівчатам не під силу.

Як відбувається впровадження нової системи?

Виклики надходять через центральну диспетчерську, на планшети. А це має свої вади у сільській місцевості. Для цього потрібно їхати в інший район, витрачаючи зайві кілометри й час, замість того, щоб прийти комусь на допомогу.

Нині центральна диспетчерська знаходиться в Білій Церкві. В кабінеті головного лікаря інтерактивна карта. Там усі ппункти розташувань підстанцій. Найбільш проблемним напрямком є північна частина області, де людей найменше, а відстань між населеними пунктами – більша.

Недокомплект бригад по особовому складу становить 40 %. До того ж, не вистачає автопарку. А значна частина з обмеженим ресурсом. На сьогодні, кажуть, немає в області жодного парамедика. Процес довгий і безумовно потребує підготовки спеціалістів. Разом з тим, виписати кваліфікаційні вимоги для парамедиків.

Крім того, для того, щоб нова система запрацювала, необхідно створити як мінімум відділення невідкладної допомоги. При цьому, згідно реформи, “швидка” має в лічені хвилини доставити пацієнта до лікарні інтенсивного лікування. Мережа по Київщині в процесі розробки. Нині ж пацієнтів везуть по старинці – до райлікарень або до найближчої.

Що ж, поки реформа знаходиться на стадії очікувань. Тому настільки українські лікарі готові стати парамедиками – питання відкрите.

Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сайті.

Медреформа 2018: чи готові лікарі швидкої допомоги стати “парамедиками”?